Wuhan

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6" i legacy II 2.2 my 96
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 164 razy

Wuhan

Post 24 cze 2020, o 10:07

stefanekmac pisze:Gdyby tak łatwo było złapać go przez dotyk to już nie byłoby kasjerów w marketach !!! Kaszel i kichanie owszem. Dłonie to minimum razy minimum. Ja ostatnio w metrze i nie tylko widziałem większość w maskach. Ulica, sklepy, urzędy no tu słabo z klientami. Kościół widzę też noszą, rynek nie. Wnuczek właśnie leczy dłonie bo wszędzie dezynfekował. Ma normalnie rany. A to co ludziska wystawiają w tych butelkach to zgroza.
Aby tanio było...
Aby trzepało :giggle:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 32 razy

Wuhan

Post 24 cze 2020, o 19:33

dzixd pisze:
24 cze 2020, o 10:07
stefanekmac pisze:
Gdyby tak łatwo było złapać go przez dotyk to już nie byłoby kasjerów w marketach !!! Kaszel i kichanie owszem. Dłonie to minimum razy minimum. Ja ostatnio w metrze i nie tylko widziałem większość w maskach. Ulica, sklepy, urzędy no tu słabo z klientami. Kościół widzę też noszą, rynek nie. Wnuczek właśnie leczy dłonie bo wszędzie dezynfekował. Ma normalnie rany. A to co ludziska wystawiają w tych butelkach to zgroza.
Aby tanio było...

Aby trzepało :giggle:
Ano! Tylko dlaczego po rękach??? :?
... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 108 razy
Polubione posty: 109 razy

Wuhan

Post 24 cze 2020, o 20:03

Narzekacie.
Ja tam dostałem ostatnio z firmy o zapachu swojskiego bimbru. A po przegrzaniu w aucie nawet się odbarwił...
Na poważnie, to 10% dodatek gliceryny pomoże uszanować delikatną skórę. Ale wtedy też vol. trzeba uzupełnić.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 6 razy
Polubione posty: 99 razy

Wuhan

Post 24 cze 2020, o 22:43

Kupuję w Makro taki w białych butelkach.
Wali okrutnie denaturatem ale rąk nie niszczy. A używam już kolejny miesiąc.
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

prezeskot
2 gwiazdki
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 34 razy

Wuhan

Post 24 cze 2020, o 23:07

w niemieckim lazarecie mamy najzwyczajniejszy Obstbrand, pachnie jabłkami. Łańcuchy< produkcji przerwane.

Dodatkowo mamy - bardzo duzo COVIDow mimo negatywnych PCR robionych 3 rrazy i nawet przeciwcial nie ma... a z kliniki i obrazu radiologiczngo wyglada ze COVID...

byly rozwazania bay z PCR zrezygnowa takj daje duzo falszywie ujemnych wynikow,.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubione posty: 99 razy

Wuhan

Post 27 cze 2020, o 12:54

Death ain't nothin' but a heartbeat away...

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 0

Wuhan

Post 27 cze 2020, o 22:17

właśnie dlatego parę postów wcześniej tak czepiałem się statystyk.

właśnie dlatego napiszę otwartym tekstem jeszcze raz:
1. osoby odpowiedzialne za walkę z epidemią są niedoinformowane i zgadują wydając nakazy dotyczące całego naszego społeczeństwa.
2. te same osoby NIE STARAJĄ SIĘ o bycie doinformowanymi, bo bardziej boją się nagłówków o milionie zakażonych, które pojawią się w czasie wyborów, niż czegokolwiek innego.
3. skoro znakomita większość przypadków zakażenia okazuje się przebiegać bezobjawowo (nawet u dorosłych) to zamykanie całej gospodarki na klucz NA TAK DŁUGO było grubą przesadą.

i napiszę jeszcze jedną, grubą, rzecz: nie chcę czytać tekstów "bo nie było wiadomo". skoro taki lajkonik jak ja był w stanie wykoncypować pewne fakty li tylko czytając raporty z innych krajów, to tym bardziej gościu odpowiedzialny za ochronę zdrowia (przynajmniej w teorii odpowiedzialny za tę ochronę) powinien przyjąć do wiadomości pewne fakty. tylko trzeba MYŚLEĆ. najlepiej o ochronie zdrowia, a nie o wyborach i własnym portfelu.

na koniec chcę zwrócić uwagę, że nigdzie nie napisałem "nie ma wirusa" i cały czas w wielu miejscach publicznych używam wystawionych płynów dezynfekujących.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
euyot (28 cze 2020, o 18:25)

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye
Polubił: 713 razy
Polubione posty: 53 razy

Wuhan

Post 27 cze 2020, o 22:26

damaz, tylko to teraz wiadomo. A wtedy gdy zamykali to każdy z przerażeniem patrzył na Lombardię.
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 28 cze 2020, o 19:14

to, że pracują na "statystykach" wytrzaśniętych z powietrza było wiadomo od zawsze. to, że ten wirus "przyjdzie" do Polski było wiadomo w lutym. to, czego rzeczywiście nie było wiadomi, to jak bardzo zjadliwa jest ta choroba.

prezeskot
2 gwiazdki

Wuhan

Post 28 cze 2020, o 21:02

mnie zastanawia jak będzie na jesieni.

z Niemiec. po przerwaniu łańcuchów dostaw taki srodek jak Propofol - jest nieosiagalna produkcja jak dawniej. Propofol produkowal przede wszystkim Braun Melsungen i Fresenius Healthcare. Spsulo sie. Fresenius dostal ograniczone do konca roku pozwolenie na produkcje Propofolu 2% pod nazwa Propoven Fresenius https://www.fresenius.de/8333

Dopuszczenie wylacznie na rynek Niemeicki jest wazne do 31.12.2020

Co sie jeszcze okazalo. Aspiryna w postaci dozylnej jest zanieczyszczona. W normalnych warunkach gospodarczych nalezaloby ja wycofac i zniszczyc. Ale jest jak jest, mamy stan wojenny - filtry 5nm kaza nam stosowac i dawac. Po prostu nie ma innej.

Czeka nas chyba Wuhanowe downgrade. https://www.gelbe-liste.de/aenderungen/ ... ngshinweis

A to jest tylko to co podano oficjalnie, zastanawiam sie co wyplynie za jakis czas. Aha...

Ranitydyny i Cimetydyny do podan dozylnych nie mamy w DE od 5 miesiecy. W Wuhan byla fabryka.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 28 cze 2020, o 21:45

właśnie dlatego napisałem wcześniej, że takiego kompletnego lock-down raczej już nie będzie. wszystkie ministy (nie tylko polskie) zorientowały się, że kolejne 3 miesiące takiego eksperymentu i obudzą się w innej rzeczywistości. bo cała globalizacja trzeszczy w szwach.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: XC 70
Polubił: 39 razy
Polubione posty: 174 razy

Wuhan

Post 8 lip 2020, o 23:29

Z kronikarskiego obowiązku pozwolę sobie odnotować, że jakiś czas temu minęliśmy 10'000'000 zdiagnozowanych i 500'000 trupów i dzielnie posuwamy się do przodu. Nie ma szczególnych wątpliwości, że rok zakończymy z trupami liczonymi w milionach.
To tak gwoli ścisłości.
A co do następnych miesięcy i "wygaszania" pandemii, to wygląda to mniej więcej tak:
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26 ... BoxBizImg1
Wygaszenie pandemii nastąpi jak będzie skuteczna szczepionka dostępna dla wszystkich.
Później chorować będą tylko ci, którzy (cytując kapitułę Nagrody Darwina) "uczynili przysługę ludzkości usuwając swoje geny z dostępnej puli genowej".
damaz pisze:
27 cze 2020, o 22:17
1. osoby odpowiedzialne za walkę z epidemią są niedoinformowane i zgadują wydając nakazy dotyczące całego naszego społeczeństwa.
2. te same osoby NIE STARAJĄ SIĘ o bycie doinformowanymi, bo bardziej boją się nagłówków o milionie zakażonych, które pojawią się w czasie wyborów, niż czegokolwiek innego.
3. skoro znakomita większość przypadków zakażenia okazuje się przebiegać bezobjawowo (nawet u dorosłych) to zamykanie całej gospodarki na klucz NA TAK DŁUGO było grubą przesadą.

i napiszę jeszcze jedną, grubą, rzecz: nie chcę czytać tekstów "bo nie było wiadomo". skoro taki lajkonik jak ja był w stanie wykoncypować pewne fakty li tylko czytając raporty z innych krajów, to tym bardziej gościu odpowiedzialny za ochronę zdrowia (przynajmniej w teorii odpowiedzialny za tę ochronę) powinien przyjąć do wiadomości pewne fakty. tylko trzeba MYŚLEĆ.
Najkrócej komentując to co napisałeś, powiem, że to jest komentarz inżyniera na temat poezji. Zaprawiony politycznym smrodkiem.
Damaź! Nie znasz się na tym na jotę i piszesz bzdury.

1. Niedoinformowane? Uwierz, że każdego, dowolnego dnia tej pandemii były one doinformowane w stopniu nieosiągalnym dla kogokolwiek na tym Forum.
2. Milionie zakażonych? A jakie znaczenie ma liczba zakażonych? Epidemiczne? A ci "zakażeni" są zakaźni? Wiesz coś na ten temat? To zakaźni nosiciele, zakaźni bezobjawowi, czy niezakaźni bezobjawowi?
To dziwny wirus.
3. Naprawdę? Wróć do początku tego wątku i zaproponuj "Idziemy na całość!".

"MYŚLEĆ"
To akurat ma sens.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
piotruś (9 lip 2020, o 10:52)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Dacia :)
Polubił: 42 razy
Polubione posty: 76 razy

Wuhan

Post 8 lip 2020, o 23:52

Gal pisze:
8 lip 2020, o 23:29
Wygaszenie pandemii nastąpi jak będzie skuteczna szczepionka dostępna dla wszystkich.
Ale jak? Przecież pan premier głosi wszem i wobec, że COVID-19 jest w odwrocie i nie ma się czego bać :idea: .
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: XC 70
Polubił: 39 razy
Polubione posty: 174 razy

Wuhan

Post 8 lip 2020, o 23:57

rrosiak pisze:
8 lip 2020, o 23:52
Gal pisze:
Ale jak? Przecież pan premier głosi wszem i wobec, że COVID-19 jest w odwrocie i nie ma się czego bać :idea: .
No i następny... :roll:
Pan premier głosi to, co ma głosić pan premier.
A jeżeli chodzi Ci o wybory (o co Ci chodzi :giggle: ), to...
Byłeś w ostatnich tygodniach w jakimś sklepie..? 8-)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Muł, truposz i biedronka
Polubione posty: 41 razy

Wuhan

Post 8 lip 2020, o 23:58

rrosiak pisze:
8 lip 2020, o 23:52
Gal pisze:
Zachęcając przy tym seniorów do głosowania, zapewne z troski o ich prawa obywatelskie :whistle:

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Dacia :)
Polubione posty: 76 razy

Wuhan

Post 9 lip 2020, o 00:02

Gal pisze:
8 lip 2020, o 23:57
Mógłby się jednak ograniczyć do kłamstw na temat gospodarki.
Gal pisze:
Byłeś w ostatnich tygodniach w jakimś sklepie..?
Bywam regularnie, a co?
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 9 lip 2020, o 00:41

Gal pisze:
Uwierz,
a miało być merytorycznie.
Gal pisze:
A jakie znaczenie ma liczba zakażonych?
to dlaczego odpowiednie media epatują liczbą zakażonych? EPATUJĄ...
ad. 3
się to dzieje. lock down jest passe. niezależnie od rozwoju epidemii. żaden "rzondzoncy" nie podejmie tej rękawicy.

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: RX 450h, IS 200t
Polubił: 125 razy
Polubione posty: 82 razy

Wuhan

Post 9 lip 2020, o 08:45

Gal pisze:
A jeżeli chodzi Ci o wybory (o co Ci chodzi ), to...
Byłeś w ostatnich tygodniach w jakimś sklepie..?
Premier powiedział że wirus już nie jest taki groźny. Powiedział to w TV, to to musi być prawda. A prezydent dodał że nie należy się szczepić jak już szczepionka będzie. :lol:
I o co ten cały krzyk? Po epidemii populacja na ziemi będzie młodsza i zdrowsza. Same plusy. 80 lat bez dużych wojen i globalnych epidemii to i tak za długo, ludzie się jak tłuste koty z domu emerytki zrobili. ;-)
I to piszę ja: ani najmłodszy ani najzdrowszy więc sam nie wiem czy mnie wirus nie odstrzeli. :whistle:
JAK NIE MASZ SIĘ Z KIM BIĆ- BIJ SIĘ Z WŁASNYMI MYŚLAMI

prezeskot
2 gwiazdki

Wuhan

Post 9 lip 2020, o 17:10

Ile czasu mamy COVID oficjalnie?
Ile umyslow sie nad nim glowi?
Co wiemy na pewno?

tzi
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 11 razy
Polubione posty: 27 razy

Wuhan

Post 9 lip 2020, o 18:42

Gal pisze:
Niedoinformowane? Uwierz, że każdego, dowolnego dnia tej pandemii były one doinformowane w stopniu nieosiągalnym dla kogokolwiek na tym Forum.
Oczywiście, wiedzą również to co zaprezentowałeś - czyli powrót do większej liczby zachorowań po zniesieniu obostrzeń. W związku z tym na pewno będą przekonywać grupę ryzyka, przypadkiem również rdzeń ich elektoratu, żeby zostali w domu w dniu wyborów !.
Wiedza to jedno - jej użycie to co innego. Potrzebujemy głosów - zaganiamy emerytów do urn.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Legaś IV junkers
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 163 razy

Wuhan

Post 9 lip 2020, o 19:04

Jaca68 pisze:
9 lip 2020, o 08:45
80 lat bez dużych wojen i globalnych epidemii to i tak za długo, ludzie się jak tłuste koty z domu emerytki zrobili.
A to pełna zgoda, nawet nie z przymrużeniem oka. Od tego dobrobytu i poczucia bezpieczeństwa ludziom się w d.... poprzewracało.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy

Wuhan

Post 9 lip 2020, o 19:46

Kurde, dobrze ,że ja tłusty nie jestem :mrgreen:
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 9 lip 2020, o 21:57

Gump pisze:
9 lip 2020, o 19:46
ale od jeżdżenia na rowerze, a nie od ciężkiej pracy.

więc się nie liczy.
:-p

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6" i legacy II 2.2 my 96
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 164 razy

Wuhan

Post 9 lip 2020, o 22:00

damaz pisze:
Gump pisze:
9 lip 2020, o 19:46
ale od jeżdżenia na rowerze, a nie od ciężkiej pracy.

więc się nie liczy.
:-p
A jak to i to jest to wtedy się liczy, czy tylko połowicznie? :whistle:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye
Polubił: 713 razy
Polubione posty: 53 razy

Wuhan

Post 9 lip 2020, o 23:21

Gal pisze:
Z kronikarskiego obowiązku pozwolę sobie odnotować, że jakiś czas temu minęliśmy 10'000'000 zdiagnozowanych i 500'000 trupów i dzielnie posuwamy się do przodu. Nie ma szczególnych wątpliwości, że rok zakończymy z trupami liczonymi w milionach.
W statystykach widać, że od połowy maja dzienna liczba zgonów jest mniej więcej linią poziomą i nie przekroczyła 7tyś.
Na nowotwory średnio dziennie umiera 22tyś.

Nie znam się, ale moim zdaniem nowotwory są ciągle kilkukrotnie większym problemem dla ludzkości niż Covid-19.
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

ODPOWIEDZ