Raport dobowy,czyli 24h o wszystkim i o niczym;)

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 50 razy

Post 8 lip 2020, o 07:39

Dzień Chodzenia Do Pracy Inną Drogą. Ja tak ma. Jest kilka alternatywnych i z wszystkich korzystam. No co prawda sprzętem a nie nogami.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2 + 2x Legacy III 2.5 my 99
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 168 razy

Post 9 lip 2020, o 21:58

Na koniec deszczowego (w końcu!) dnia.
Obrazek
Obrazek

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 50 razy

Post 14 wrz 2020, o 08:24

Dzień Prostaty, Opakowań oraz Olewania Systemu. A tu nogi bolą i wątroba jęczy po Bieszczadach. Zero wiatru było i łódki na Solinie stały w miejscu.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Dacia :)
Polubił: 43 razy
Polubione posty: 82 razy

Post 15 wrz 2020, o 22:50

Dostałem dziś wezwanie (w bardzo grzecznym tonie) z US, ponieważ "w wyniku czynności analitycznych porównania wartości transakcji wskazanych w rejestrze zakupów w JPK_VAT za 01-03/2019 r. stwierdzono niezgodności z treścią deklaracji VAT-7K za I kwartał 2019 r." itd. -
chodzi o to, że teoretycznie odliczyłem więcej niż powinienem. Po weryfikacji okazało się, że prawdopodobnie był jakiś błąd w ówczesnej wersji oprogramowania i do MF trafił pusty plik XML, czyli nie uwzględniający również podatku należnego wykazanego w deklaracji VAT, a którego wartość była zdecydowanie wyższa od naliczonego, ale to już fiskusowi nie przeszkadzało ;-).
Sprawę szczęśliwie udało się szybko wyjaśnić podczas sympatycznej rozmowy telefonicznej, co po raz kolejny pokazało, że nie taki diabeł straszny :thumb: .
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: XC 70
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 188 razy

Post 16 wrz 2020, o 00:20

rrosiak pisze:
15 wrz 2020, o 22:50
Dostałem dziś wezwanie (w bardzo grzecznym tonie) z US, ponieważ "w wyniku czynności analitycznych porównania wartości transakcji wskazanych w rejestrze zakupów w JPK_VAT za 01-03/2019 r. stwierdzono niezgodności z treścią deklaracji VAT-7K za I kwartał 2019 r." itd. -
chodzi o to, że teoretycznie odliczyłem więcej niż powinienem. Po weryfikacji okazało się, że prawdopodobnie był jakiś błąd w ówczesnej wersji oprogramowania i do MF trafił pusty plik XML, czyli nie uwzględniający również podatku należnego wykazanego w deklaracji VAT, a którego wartość była zdecydowanie wyższa od naliczonego, ale to już fiskusowi nie przeszkadzało ;-).
Sprawę szczęśliwie udało się szybko wyjaśnić podczas sympatycznej rozmowy telefonicznej, co po raz kolejny pokazało, że nie taki diabeł straszny :thumb: .
Tropią lukę. Podobno wzrosła w pandemii.;-)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Dacia :)
Polubił: 43 razy
Polubione posty: 82 razy

Post 16 wrz 2020, o 09:46

Gal pisze:
16 wrz 2020, o 00:20
Tropią lukę.
Pewnie tak, skoro dopiero po półtora roku zwrócili uwagę na błąd w superszczelnym i zcyfryzowanym systemie ;-).
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

ODPOWIEDZ