Czy słychać u WasTrójkę?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 25 sie 2020, o 15:54

oczywiście że w latach 80tych wymieniono część ekipy, stąd np pojawił się Niedźwiecki, ale grono starej gwardii zostało - no bo skąd Kaczkowski, Mann, Chojnacki itd mieliby po 50 lat stażu w jednej rozgłośni? Młodzi przyjęci wtedy mieli się od kogo uczyć, co też zachowywało klimat stacji.
Teraz zdejmuje się audycje pokroju Zapraszamy do Trójki, za chwilę zmienią nazwę, przygotowani są do nadawania z bunkra... jakby się bali rozruchów sierpniowych

Nic tylko usiąść na brzegu rzeki i zapłakać

A karawana i tak pójdzie dalej, niestety...


"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 3 wrz 2020, o 21:20

Nic dodać nic ująć.


Ciekawe czy 20 lat temu też wymieniali na takich fachowców .
Teraz to można już tylko ;-( . Wątpię, żeby to się odbudowało kiedykolwiek. :-(

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 6 wrz 2020, o 06:52

No to Mazurek na wynos. Jak często - w punkt:

https://www.rp.pl/Mazurek-na-wynos/3090 ... ecich.html

A co to ma wspólnego z Trójką? Nic...
To tylko o wolności słowa i tej wolności obrońcach.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
jarmaj (6 wrz 2020, o 19:08)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 6 wrz 2020, o 14:22

Gal pisze:
6 wrz 2020, o 06:52
Jak często - w punkt:

https://www.rp.pl/Mazurek-na-wynos/3090 ... ecich.html
Zależy od definicji tego punktu. Bo ani to śmieszne, ani inteligentne, ale punkt gimbazy trafia.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 6 wrz 2020, o 19:11

Gal pisze:
6 wrz 2020, o 06:52
To tylko o wolności słowa i tej wolności obrońcach.
I tak właśnie te zidiocenie pierwszego świata obecnie wygląda. :wall:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 6 wrz 2020, o 23:07

leon pisze:
6 wrz 2020, o 14:22
Gal pisze:
6 wrz 2020, o 06:52
Jak często - w punkt:

https://www.rp.pl/Mazurek-na-wynos/3090 ... ecich.html
Zależy od definicji tego punktu. Bo ani to śmieszne, ani inteligentne, ale punkt gimbazy trafia.
Głębia Twoich przemyśleń mnie urzekła.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 7 wrz 2020, o 18:03

Jaki input, taki output. Następnym razem wklej coś wartego przeczytania, zamiast wynurzeń dojnozmiana.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 9 wrz 2020, o 12:07

Kto pamięta pana Adama z Mazur co dzwonił do Trójki dzieląc się swoimi przemyśleniami i przepisami kulinarnymi... Już dzwoni do radia Zet.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (9 wrz 2020, o 16:31)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 9 wrz 2020, o 12:54

całego artykułu nie przeczytałem, bo nie mam dostępu.

ale już na samym początku widzę takie coś:
Czy klub białych mężczyzn oddających się paleniu cygar i braterstwu brzmi równie niewinnie?
nie wiem jak brzmi. wiem, że takie kluby są. niejeden. od prawie jawnie działającej Bilderberg po nieformalne towarzystwo wzajemnej adoracji rotujące w amerykańskiej administracji rządowej.

tak więc, tego...

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 10 wrz 2020, o 23:46

damaz pisze:
9 wrz 2020, o 12:54
całego artykułu nie przeczytałem, bo nie mam dostępu.

ale już na samym początku widzę takie coś:
Czy klub białych mężczyzn oddających się paleniu cygar i braterstwu brzmi równie niewinnie?
nie wiem jak brzmi. wiem, że takie kluby są. niejeden. od prawie jawnie działającej Bilderberg po nieformalne towarzystwo wzajemnej adoracji rotujące w amerykańskiej administracji rządowej.

tak więc, tego...
Hanna Suchocka, Anne Applebaum, Jolanta Pieńkowska to zdecydowanie Męskie Szowinistyczne Świnie rządzące światem. Tak się składa, że to również uczestniczki Grupy Bildenberg (ograniczając się do obywateli Polski wyłącznie).
Podobnie jak Condoleeza Rice, Madeleine Albright, Collin Powell, Clarence Thomas, Hillary Clinton czy setki innych z
establishmentu amerykańskiego - wszystko męskie WASPy.
I Barack Obama oczywiście, też.

Te "Kluby Białych Mężczyzn" akceptują też nie-białych i nie-mężczyzn.
Do Black Girls Wine Society biały nie ma wstępu i mężczyzna wstępu nie ma.
"Black" w nazwie i regulaminie jest rasistowskie, "Girls" jest seksistowskie.

I mi to w ogóle nie przeszkadza. Bo niech się tam każdy stowarzysza z kim chce; skodziarze ze skodziarzami, miłośnicy fretek z innymi, im podobnymi, a spotterzy pociągów z innymi spotterami (gorąco polecam film "Dróżnik").

Przeszkadza mi natomiast obłuda. Bo White Boys Wine Association wywołałoby natychmiast chór wujów oburzonych na faszystów i mizoginów.

Więc wolałbym świat bez kwot, bez parytetu płci, bez eliminacji płci. Ale jak ktoś chce inaczej - w dobrowolnym stowarzyszeniu - to voilà...
Byle to było dobrowolne.
I nie ma się na co oburzać.
A Ty wiesz doskonale, jak co "brzmi" dzisiaj - choć udajesz, że nie.

I o tym pisał Mazurek.


A abstrahując od Mazurka - Rosiak.
Taki Pan z Trójki, który już w Trójce nie jest.
Wywiad z nim przeprowadziła pani redaktor Jankowska i mimo usilnych prób naprowadzenia go na właściwą narrację, trzymał się swego.
To nie jest częste dzisiaj.
Chapeau bas, panie Rosiak!
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... RelRecImg2
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
ptk22 (11 wrz 2020, o 07:21) • inquiz (12 wrz 2020, o 10:16)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 11 wrz 2020, o 08:08

Bardzo lubiłem Rosiaka i jego raport o stanie świata. Wywalenie takiego gościa to jest kolejny dowód na to jakie tępe cepy wkroczyły do trujki i jaką masakrę przeprowadziły.
pozdrawiam
Grzegorz

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 11 wrz 2020, o 13:08

Gal pisze:
10 wrz 2020, o 23:46
Wywiad z nim przeprowadziła pani redaktor Jankowska i mimo usilnych prób naprowadzenia go na właściwą narrację, trzymał się swego.
To nie jest częste dzisiaj.
A co uważasz za właściwą narrację ?
to?:
"Moim zdaniem Trójce udawało się do pewnego momentu zachować elementy bezstronności, choć nie we wszystkich programach. Mniej więcej od 2018 roku stało się to znacznie trudniejsze, a w redakcji Aktualności gdzie dominuje tematyka polityczna - niemożliwe. Degeneracja mediów publicznych w Polsce jest oczywista.

czy to:
"Zanim uznam, że Jarosław Kaczyński jest takim samym faszystą jak Orbán w kwestii ubezwłasnowolnienia mediów, najpierw dokładnie prześledzę, jak premier Węgier działa. Dopiero potem będę porównywać go do Kaczyńskiego, szukać między nimi cech wspólnych i zastanawiać się, czy to, co robi Kaczyński, ma szanse powodzenia."

i które to z pytań tak próbowały go wciągnąć w jakieś grząskie tematy ? Może miał jeszcze w trakcie rozmowy przecierać oko środkowym palcem w znanym geście pokoju?

Rosiak robi piękną robotę jeśli chodzi o analizę sytuacji na świecie. Jeśli słuchasz jego programów ( a ja owszem ) to wiesz, że jasno określa swoje poglądy. Czasem również w stosunku do wydarzeń krajowych.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 12 wrz 2020, o 10:17

A ten cytat bardzo mi się podoba:
"Najwygodniejszym wyjściem dla dziennikarza, który podlega presji politycznej, jest zostać członkiem plemienia, które go karmi. Przeciwny obóz będzie wieszał na nim psy i traktował jak zdrajcę, ale przynajmniej druga połowa społeczeństwa da mu spokój i będzie mógł dalej pracować. Problem pojawia się wtedy, gdy nie chcesz przynależeć do żadnego plemienia. Wtedy stajesz się wrogiem dla wszystkich."
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
Alan, Alan, Alan! (12 wrz 2020, o 15:13)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 12 wrz 2020, o 15:13

inquiz, coś o tym wiemy :mrgreen:

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 12 wrz 2020, o 16:14

Alan, Alan, Alan! pisze:inquiz, coś o tym wiemy :mrgreen:
Obrzydliwi symetryści :mrgreen:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 12 wrz 2020, o 21:30

tzi pisze:
11 wrz 2020, o 13:08
Gal pisze:
10 wrz 2020, o 23:46
Wywiad z nim przeprowadziła pani redaktor Jankowska i mimo usilnych prób naprowadzenia go na właściwą narrację, trzymał się swego.
To nie jest częste dzisiaj.
A co uważasz za właściwą narrację ?
to?:
"Moim zdaniem Trójce udawało się do pewnego momentu zachować elementy bezstronności, choć nie we wszystkich programach. Mniej więcej od 2018 roku stało się to znacznie trudniejsze, a w redakcji Aktualności gdzie dominuje tematyka polityczna - niemożliwe. Degeneracja mediów publicznych w Polsce jest oczywista.

czy to:
"Zanim uznam, że Jarosław Kaczyński jest takim samym faszystą jak Orbán w kwestii ubezwłasnowolnienia mediów, najpierw dokładnie prześledzę, jak premier Węgier działa. Dopiero potem będę porównywać go do Kaczyńskiego, szukać między nimi cech wspólnych i zastanawiać się, czy to, co robi Kaczyński, ma szanse powodzenia."
To?!!
To nie ma nic wspólnego z właściwą narracją. To jest za słabe. Zbyt delikatne. I w ogóle jakoś tak niepewne i szukające dziury w całym.
Jak chcesz zobaczyć właściwą narrację, to polecam Lisa, Czuchnowskiego, Wielińskiego, Wrońskiego, Kublik i tuzin innych. Tam jest właściwa narracja. Tam są prawdy niepodważalne.

No, a co gorsza, zdarzyło mu się również powiedzieć:
Dziennikarz w Polsce podlega dziś dwóm rodzajom presji. Pierwsza to komercyjna i dotyczy przede wszystkim mediów prywatnych. Czyli - musi zdecydować, jak nisko jest w stanie upaść i na pisanie jakich głupot jest w stanie się zgodzić, żeby móc dalej wykonywać swój zawód. Cała masa mediów zajmuje się ogłupianiem ludzi za pieniądze. To oczywiście problem, który nie dotyczy tylko mediów w Polsce, ale na całym świecie.
albo:
Ale Trójka to też miejsce od dawna wymagające przewietrzenia, nowych pomysłów. Może niektórzy za wiele mówili o "etosie Trójki", a za mało myśleli o programie. 
albo:
W lutym było bardzo słabo. Nikt nie chciał zatrudnić mnie na warunkach finansowych, które dałyby mi gwarancję, że się utrzymam, nikt nie był zainteresowany "Raportem o stanie świata" w takiej formie, w jakiej chciałem go realizować.

Dlaczego?

Proszę się spytać znajomych z Czerskiej i w innych mediach. (śmiech) Wiele rozmów zawisło w próżni. Po czterech, pięciu tygodniach bezskutecznych prób znalezienia pracy u kogoś postanowiłem rozpocząć zbiórkę na Patronite, co okazało się strzałem w dziesiątkę.
albo:
Tutaj bardzo mi pomogli Instytut Wolności Igora Janke i dyrekcja MPW, która za darmo udostępniła salę.
Ty zauważyłeś w tym wywiadzie to, co odpowiadało Twoim poglądom.
I nic więcej.

A ja zamieściłem link do tego wywiadu z powodu całości; Twoich cytatów, tego co ja zacytowałem, a przede wszystkim cytatu Inquiza i tych:
I nie będę tego omawiać z politykami - zdecydowana większość na niczym się nie zna, zainteresowani są wyłącznie utrzymaniem władzy. Zależy mi na tym, żeby moja audycja nie miała charakteru partyjnego, żebym nie tracił czasu na tłumaczenie, dlaczego nie zaprosiłem do studia kogoś z PiS-u albo z PO. Chcę wyjaśniać zachodzące w kulturze i polityce zjawiska, odkrywać świat, bo takie jest moim zdaniem zadanie dziennikarza.
A w podsumowaniu:
Duże zainteresowanie "Raportem..." to dla mnie bardzo czytelny sygnał od ludzi, że dotknęliśmy w Polsce medialnego sufitu - albo dna, zależy od której strony patrzeć. Od 2010 roku mamy w Polsce debatę publiczną, w której pogarda miesza się z nienawiścią. W mediach jest to najbardziej widoczne. Ogromnej grupie Polaków taki podział bardzo odpowiada. Chcą słuchać tylko TOK FM, czytać tylko "Gazetę Wyborczą" albo tylko "W Sieci". Ale jak się okazuje, jest duża grupa ludzi, do której te media nie są już w stanie dotrzeć, którzy, podobnie jak ja, nie potrafią przyjąć założenia, że cokolwiek robi PiS jest dobre, albo odwrotnie - jest złe. Nie chcą uczestniczyć w wojnie polsko-polskiej, są przerażeni tym, jak z miesiąca na miesiąc stajemy się sobie coraz bardziej obcy. Są otwarci na wysłuchanie nawet tych, z którymi się nie zgadzają, żeby ich zrozumieć. 
Jedyne, z czym się nie zgadzam w tym cytacie to rok; początek był we wczesnych latach 2000, a nie w 2010


Rosiak ma swoje poglądy - jego święte prawo. Ale nie jest hunwejbinem.
Ja mam inne poglądy, ale to tylko poglądy. Jego (mam wrażenie), jak i mnie, interesuje prawda, a nie zwycięstwo mojej racji. Hunwejbinów interesuje tylko to drugie.

A mi podoba się Rosiak, Zaremba, Sroczyński, Janke etc.
Jeżeli ktoś uważa, że Czuchnowski/Lis etc. a z drugiej strony Ziemkiewicz/Cejrowski etc. "odkrywają mu świat", to jego sprawa, ale mi z takimi ludźmi nie po drodze.

Miłej niedzieli życzę.

PS. Rosiaka "Raport" słuchałem jak był w Trójce, a ja w samochodzie - potem już nie. O podcaście dowiedziałem się z wywiadu.
Dzięki GW! 8-)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 12 wrz 2020, o 22:49

O! Zaczyna się wymyślanie usprawiedliwień.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 12 wrz 2020, o 22:53

leon pisze:
12 wrz 2020, o 22:49
O! Zaczyna się wymyślanie usprawiedliwień.
Jak uważasz.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 17 wrz 2020, o 14:16

Gal pisze:
12 wrz 2020, o 21:30
A w podsumowaniu:
Duże zainteresowanie "Raportem..." to dla mnie bardzo czytelny sygnał od ludzi, że dotknęliśmy w Polsce medialnego sufitu - albo dna, zależy od której strony patrzeć. Od 2010 roku mamy w Polsce debatę publiczną, w której pogarda miesza się z nienawiścią. W mediach jest to najbardziej widoczne. Ogromnej grupie Polaków taki podział bardzo odpowiada. Chcą słuchać tylko TOK FM, czytać tylko "Gazetę Wyborczą" albo tylko "W Sieci". Ale jak się okazuje, jest duża grupa ludzi, do której te media nie są już w stanie dotrzeć, którzy, podobnie jak ja, nie potrafią przyjąć założenia, że cokolwiek robi PiS jest dobre, albo odwrotnie - jest złe. Nie chcą uczestniczyć w wojnie polsko-polskiej, są przerażeni tym, jak z miesiąca na miesiąc stajemy się sobie coraz bardziej obcy. Są otwarci na wysłuchanie nawet tych, z którymi się nie zgadzają, żeby ich zrozumieć. 
Jedyne, z czym się nie zgadzam w tym cytacie to rok; początek był we wczesnych latach 2000, a nie w 2010
I dlatego mamy się cieszyć z przekształcenia w miarę neutralnej Trójki w tubę propagandową i wymianę prawie całej redakcji włącznie z Rosiakiem ?
Nie wpisujesz się czasem w: "Skoro wyroku na redakcji dokonała aktualna władza to musi to być słuszne ?"

To podawaj te pozytywne przemiany w ramówce Trójki.

To że media głównego nurtu podupadają to widzimy. Szukanie wśród nich obiektywnych redakcji, to jak szukanie dziewicy w burdelu. Tyle że to nie może być usprawiedliwieniem do zarżnięcia Trójki, która akurat trzymała poziom.
Powiedz szczerze czy to co widzisz na przykładzie Trójki - to krok w dobrą stronę i wielka szansa na początek "odnowy" w dyskusji publicznej ?
Masz prosty przykład Rosiaka - jak sam mówisz dziennikarz pierwszej klasy - może lepiej żeby nadal pracował w/dla Trójki ? Może to tyczy się też większości tych którzy musieli zakończyć swoją przygodę z tą stacją ?
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
leon (17 wrz 2020, o 14:56) • Adi74 (18 wrz 2020, o 12:16)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 17 wrz 2020, o 16:01

tzi pisze:
17 wrz 2020, o 14:16
dlatego mamy się cieszyć z przekształcenia w miarę neutralnej Trójki w tubę propagandową i wymianę prawie całej redakcji włącznie z Rosiakiem ?
Nie wpisujesz się czasem w: "Skoro wyroku na redakcji dokonała aktualna władza to musi to być słuszne ?"
Bo ja gdzieś twierdziłem, że to rozpieprzenie stacji, której słuchałem od niemal 50 lat, jest dobre? Czy tylko Ty sobie to dopisałeś, bo tak masz celownik ustawiony?
I o tym, że uważam to za dobre miał świadczyć ten cytat z Rosiaka..?!
tzi pisze:
17 wrz 2020, o 14:16
To że media głównego nurtu podupadają to widzimy. Szukanie wśród nich obiektywnych redakcji, to jak szukanie dziewicy w burdelu. Tyle że to nie może być usprawiedliwieniem do zarżnięcia Trójki, która akurat trzymała poziom.
Powiedz szczerze czy to co widzisz na przykładzie Trójki - to krok w dobrą stronę i wielka szansa na początek "odnowy" w dyskusji publicznej ?
Nie jestem do końca pewien co uważasz za "media głównego nurtu", bo w tej chwili nie ma żadnych mediów niezależnych - z "Tygodnikiem Wesołego Wędkarza" i całą blogosferą włącznie. Wszyscy są od czegoś/kogoś zależni, a właściwie uzależnieni - od sponsorów (państwowych czy prywatnych), reklamodawców/dotacji, swojego środowiska politycznego czy lajków na YT.
Niektóre redakcje próbują trzymać jakoś poziom, równy dystans do wydarzeń i neutralny ton, ale to wyjątki i działa tylko dopóki sponsor/reklamodawca/środowisko nie zażyczy sobie inaczej, a niektóre nawet tego nie próbują. I to dotyczy wszystkich mediów, a nie tylko mediów państwowych.
I absolutnie nie od dzisiaj, czy od 2015; jak tworzono "dobre dziennikarstwo" w GW w roku '91, opisał kiedyś niedawno zmarły Krzysiu Leski, którego o ciągoty pro-PISowe raczej trudno podejrzewać:
Może istotnie dałem się ponieść lekkiej histerii, jak tu niektórzy sugerują. Zaiste nie umiem sobie wyobrazić, kto i jak miałby dziś wywierać na mnie w pracy polityczny nacisk. Po raz ostatni, ba - jedyny, miałem z tym do czynienia ponad 16 lat temu.

Owszem, sam się ograniczałem. Pracując w 1981 w Agencji "Solidarność", gdy relacjonowałem zastrzeżone fragmenty posiedzeń krajówki - rzecznik związku miał prawo to ocenzurować - przewidywałem, czego nie puści. Pisując w biuletynie samorządu Politechniki w stanie wojennym zdawałem sobie sprawę, że za treść finalnie odpowiada rektor, któremu nie chcieliśmy zaszkodzić. Pisując w latach 90. dla The Daily Telegraph - czyniłem uproszczenia, by Angole zrozumieli choć trochę z polskiej sceny, choć zdawały się czasem zahaczać o fałsz politycznej rzeczywistości.

W wolnej Polsce nikt nigdy nie próbował niczego na mnie wymóc ani w TVP, ani w gazetach i rozgłośniach regionalnych, dla których pisałem i mówiłem, ani w Expressie Wieczornym, ani naturalnie w BBC. Jedyne takie doświadczenie wyniosłem z Gazety Wyborczej. Adam Michnik czynił to jednak ze swoistym wdziękiem.

Podczas kampanii prezydenckiej 1990 żądał, bym ośmieszał Wałęsę, a Mazowieckiego chwalił. Klarowałem, że to nie robota dla reportera, że zaś on w komentarzach może pisać, co chce - bez efektu. Pewnego listopadowego dnia odbyliśmy chyba dwugodzinną rozmowę, spacerując po przedszkolnym ogródku przy Iwickiej, gdzie mieściła się wtedy GW. Było zimno, siąpił deszcz, a redakcja niemal w komplecie przylepiła się do okien czekając chyba, aż się pobijemy.

Michnik był jednak raczej spokojny, bo się jąkał, a gdy jest naprawdę zdenerwowany lub podniecony - jąkać się przestaje. Ja swoje, on swoje. Nagle trochę się ożywił i zwrócił się do mnie niemal ciepło, po ojcowsku: - K-k-krzysiu, jeśli ty-ty-ty chcesz tu robić wo-wolną gazetę, to-to-to-to po moim trupie.

NIe groził mi, nie był agresywny ani złośliwy, ani też fałszywie zatroskany. Po prostu mnie informował o sytuacji. Uświadomił mi, że nie jestem gotów, by w walce o wolność słowa w Wyborczej posunąć się do morderstwa ;). Kwadrans później znów chwilowo zgodził się, bym nadsyłał z kampanii relacje czysto reporterskie. A parę tygodni później Gazeta wszczęła długotrwały proces rozstawania się ze mną.

Mam nadzieję, że nie dowiem się, jak wyglądają naciski polityczne A.D. 2007.
https://www.salon24.pl/u/krzysztofleski ... po-ogrodku

Rozpieprzenie Trójki nie jest czymś co jeszcze nigdy nie miało miejsca, bo to co najmniej trzeci (nomen-omen) raz w jej historii w "Polsce demokratycznej", więc zamiast drzeć szaty, może warto spojrzeć na to z odrobiną dystansu i bez zacietrzewienia politycznego...

I ludzie tacy jak Rosiak próbują to robić. I o tym pisał w cytowanym fragmencie - o nas, nie o mediach, bo mediów już nie zmienimy...
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 17 wrz 2020, o 16:37

Nie wiedziałem, że GW jest nadawcą publicznym, na który ludzie muszą płacić abonament.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 17 wrz 2020, o 21:09

leon pisze:
17 wrz 2020, o 16:37
Nie wiedziałem, że GW jest nadawcą publicznym, na który ludzie muszą płacić abonament.
Też nie wiedziałem.
Repolonizacja mediów już się zaczęła?
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 18 wrz 2020, o 17:46

Piotr Kaczkowski wraca na antenę (da się pod to podciągnąć jak ktoś ma internet bezprzewodowo), rockserwis.fm -> 20 września 2020 o godz. 21:00

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 5 paź 2020, o 15:58

Mann założył Radio Nowy świat
Teraz Niedźwiecki, Strzyczkowski, Łukawski, Kaczkowski i parę innych osób które pożegnały się z Trójką zakładają Radio 357 (od Myśliwieckiej 3/5/7) - w grudniu startują z podcastami, potem stałe audycje w necie i walka o przydzielenie częstotliwości FM.
Z jednej Trójki dwa radia działające wg systemu Patronite

Ciekawe kto przejmie większość słuchaczy docelowo. To się może udać ... pod warunkiem, że władza da im częstotliwość ;-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Czy słychać u WasTrójkę?

Post 12 paź 2020, o 20:49

Petunia non olet. Kolega WM jak prowadził Opole z synkiem to mu pasił festiwal. Zresztą sztucznie wtedy i słabo A teraz słyszę - o to lichota. Co te parę lat temu to Olimp był i podupadł ? Lubię WM ale taka wolta nie teges. A i dzięki za namiary na radio Wnet. Całkiem ok.
Pamietajmy o Wołyniu.

ODPOWIEDZ