poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Slawskip
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Subaru Legacy MY07
Polubił: 12 razy
Polubione posty: 4 razy

Re: poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 21 lut 2017, o 17:43

marcinpop81 pisze:a co panowie i panie powiedza o 3.0 benzyna z 2007. 245 hp to chyba z turbo? srodek jakby po lifcie mniam
3.0 to NA



Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 21 lut 2017, o 18:02

marcinpop81 pisze: wiec pytanko-czy tam cos takiego siedzi co kosztuje polowe samochodu i lawete przez pöl dlugosci szwecji?
Tak w ASO
Nic kosztuje 500zł
Drogie w porównaniu z innymi autami są chyba tylko amory SLS na tył i spalanie

marcinpop81
0 gwiazdek
Auto: Forester III 2.0 aut
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 21 lut 2017, o 19:41

no i tak partrze i .... co to za magiczne pokretlo przy levarku zmiany biegöw?

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 21 lut 2017, o 19:44

marcinpop81 pisze:no i tak partrze i .... co to za magiczne pokretlo przy levarku zmiany biegöw?
katapulta

marcinpop81
0 gwiazdek
Auto: Forester III 2.0 aut
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 21 lut 2017, o 19:52

i co to za magiczne pokretlo przy recznym i lewarku zmiany biegöw?

marcinpop81
0 gwiazdek
Auto: Forester III 2.0 aut
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 21 lut 2017, o 21:53

3.0 to NA-a tak dla ludzi z ograniczorym jezykiem subaru?

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 21 lut 2017, o 22:18

marcinpop81 pisze:3.0 to NA-a tak dla ludzi z ograniczorym jezykiem subaru?
bez turbo
H6 sześciocylindrowy wolny ssak

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 23 lut 2017, o 11:00

marcinpop81 pisze: i co to za magiczne pokretlo przy recznym i lewarku zmiany biegöw?
SI-Drive (pokrętło, które tak naprawdę jest 3-pozycyjnym przełącznikiem) - zmienia charakterystykę przepustnicy i pracy skrzyni biegów. Standardowo jest Sport, po rozgrzaniu silnika możesz włączyć Sport Sharp, a o Intelligent zapomnij, bo auto nie jedzie :-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

marcinpop81
0 gwiazdek
Auto: Forester III 2.0 aut
Polubił: 0
Polubione posty: 0

poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 5 wrz 2020, o 11:24

Powrót syna marnotrawnego ;-(
Po Trzech latach z allroad-em jedziemy dzisiaj z żoną obejrzeć Forestera ... a trzeba było odrazu szanownych kolegów posłuchać :wall:

marcinpop81
0 gwiazdek
Auto: Forester III 2.0 aut
Polubił: 0
Polubione posty: 0

poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 14 wrz 2020, o 14:35

Po wypróbowanie kilku różnych modeli aż mi gwiazdy przed oczami zaczęły latać . I wybrała moja droga połowa ( ona jeździ nim do pracy) ten jeden jedyny ... na resztę życia 😜 fine... Forester Rok 2010 2.0 benzynka w automacie czyli klasyczna puszkę a że to Szwecja to puszka na śledzie kiszone ( nawet freddi kruger przy nich wymięka )😂😂😜Kupiony i serwisowany w Subaru takrze pewne techniczne. 170 tysięcy przeplatane. O dziwo nie ma śladu po dyszlu od przyczepy wiec albo dobru kierowca albo nie ciągał nic .
Jest Ok powrót do Göteborg a przejechany autostrada Jakobs zleciał- tu należy podziękować rządowi szwedzkiemu ze tylko na krótkim odcinku jest ograniczenie do 120 km/h reszta to 100 albo 110. 80 przez Göteborg - wylotowka 100 i po zjeździe odcinek 80. No niema co gadać jest głośno . Po wjeździe na ukochana grusowke padło pytanie ,, co tak wali po karoseri” odpowiedz kamienie z kół - w audi nie było tego słychać aż tak. Mniejsza o większość full radocha i fajny wygląd.
Jedno co psuje atmosferę .... my nie umiemy tym jeździć 🙄
Bardzo słabo daje sobie radę ze skrzynia a żona prawie wcale. Albo auto nie przyspiesza albo wkręca się wysoko w obroty.po drodze są dwa odcinki gdzie jest ostry zjazd z góry zakręt 120stopni i znowu ostro pod górę .strasznie słabo to wychodzi ten podjazd.
Dzrodzy panowie macie jakieś podpowiedzi???
Pozatym spalanie???? Pokazuje 15l/100km
Dziękuje dziękuje dziękuje za jakikolwiek podpowiedz

marcinpop81
0 gwiazdek
Auto: Forester III 2.0 aut
Polubił: 0
Polubione posty: 0

poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 14 wrz 2020, o 14:47

Dla porównania jeździliśmy starszymi modelami tez 2-litrowymi i w automacie z tym magicznym przełącznikiem niskich biegów - i nie było tego problemu- auto równo i żwawo przyspieszało

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 17 wrz 2020, o 14:57

marcinpop81 pisze:
14 wrz 2020, o 14:47
Dla porównania jeździliśmy starszymi modelami tez 2-litrowymi i w automacie z tym magicznym przełącznikiem niskich biegów - i nie było tego problemu- auto równo i żwawo przyspieszało
Reduktor w automacie ??

marcinpop81
0 gwiazdek
Auto: Forester III 2.0 aut
Polubił: 0
Polubione posty: 0

poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 18 wrz 2020, o 05:21

Tak

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 18 wrz 2020, o 09:50

Szum na łączach - ty miałeś na myśli lewarek P-R-N-D-3-2-1 a ja reduktor jak w manualu ( przełożenie *0,5 )

Nie piszesz jakie to 2.0, ale skoro "nie jedzie" to zakładam wolnyssak. Spalanie średnio koło 10-11 l ale co za problem dojść do 15 ? Trudniej zejść niżej 8.
Dla porównania mój starszy 125KM manual żre 9,5, nowszy z silnikiem FB20 i automatem żre 8.

https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2

Moje wrażenia z Forka gen II i gen III podobne, tyle że u mnie w starszym mam manual. Nowszy jest ciut cięższy a wrażenie pogłębia praca skrzyni i sprzęgła hydrokinetycznego ( monotonne mruczenie silnika nawet przy przyspieszaniu ). Pewnie po sprawdzeniu ze stoperem, dużej różnicy nie będzie, ale i tak na korzyść starszego.
Co do wysokich obrotów - ot, delikatniej z gazem a obroty nie wyskoczą wyżej niż 2,5k.

marcinpop81
0 gwiazdek
Auto: Forester III 2.0 aut
Polubił: 0
Polubione posty: 0

poszukiwany-poszukiwana...Subaru

Post 18 wrz 2020, o 19:54

Dzieki dzieki! Ta totalne nieporozumienie~ja nawet takiego lewarka nie mam . Zwykły automat bez reduktora. A silnik ssaczek ej20. Po kilku dniach jazdy człowiek się przyzwyczaja- żona tez . Zeszła do 12,5litra chociaż o tak mi się wydaje dużo jeżeli dojeżdża 25 km do pracy droga z ograniczeniem do 80 i w większości płaską.a gdzie tu do internetowego 8😂😂😂dobrze ze podatek nie jest naliczany od rzeczywistego zużycia ...
Posłałem autko na Service dzisiaj żeby je dobrze obejrzeli. Pare tysięcy za wcześnie ale zaproponowali serwis 180 tys.
Wyszło 8 500kr. Myśle ze całkiem ok. Doszły tarcze i klocki z przodu i klocki z tylu z wymianaa za 3 200kr. Dlamnie bomba bo Do Audi same klocki z przodu ( zamienniki!!!!!) z wymiana tyle kosztowaly.Generalnie servis na 5. Znaja te auta od podszewki. Znalezli i naprawili wszystkie drobne rzeczy o których wiedziałem i te o których nie wiedziałem.Rozmawiałem tez z nimi na temat zurzycia. Dostałem lekcje obsługi podczas wspólnej przejażdżki .tak właśnie subaru jest w tym kraju marka najbardziej zadowolonych klientów od 8 lat. I oczywiście po serwisie 1 rok darmowego assistans w pakiecie.

ODPOWIEDZ