Swap diesla

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Swap diesla

Post 29 paź 2020, o 12:53

jarmaj pisze:
27 paź 2020, o 22:24
Wreszcie jeżeli ktoś z jakiegoś powodu jest niezwykle emocjonalnie związany z tym konkretnie samochodem (rzadkim, z niezwykłą przeszłością, związany sentymentem, itp), to trudno dyskutować z czyimiś uczuciami. Niech robi swoje.
Miłość przychodzi z czasem. Po przekładce będzie je kochał, bo rzeczy, które najwięcej nas kosztują najbardziej kochamy :)


Jest ryzyko, musi być wybór.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Swap diesla

Post 29 paź 2020, o 13:01

W dodatku będzie na niego już skazany, więc cóż począć - jak przyjdzie miłość będzie łatwiej ;-)
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (29 paź 2020, o 13:21)

Lawnowerman
0 gwiazdek
Auto: Forek SH 2.0D
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 3 razy

Swap diesla

Post 29 paź 2020, o 14:58

ewemarkam pisze:
29 paź 2020, o 11:24
maciuo pisze:Tylko nie zapomnij zdać relacji! A dla niedowiarków proszę bardzo:
https://www.olx.pl/oferta/subaru-forest ... e23917f02f
Z tego co wiem to nie jest to pierwsze takie auto od tego człowieka :thumb:
No to niech jeszcze wbije modyfikacje w dowód. Bo problemy zaczynają się gdy silnika w danym modelu nie było.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ja bym sie bardziej zastanawial jak z masami? Czy taki silnik jest ciezszy od diesla? Jak to sie prowadzi? Co z zawieszeniem z przodu?

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Swap diesla

Post 29 paź 2020, o 16:09

grzesiek147852 pisze:
16 paź 2020, o 08:15
A z nowym shortblockiem juz bedzie wszysto cacy? https://www.carsport.pl/kompletny-short ... iesel.html
Powiedzmy ze to kupie i moge sie cieszyc bezproblemową jazdą?
Tak. To jest najprostszy sposób. Będziesz miał nowy silnik z poprawioną wadą pierwszych jednostek. Jak będziesz dbał to pojeździ bezproblemowo. Trochę kosztuje, ale jeśli buda w dobrym stanie to warto.
Jest ryzyko, musi być wybór.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Swap diesla

Post 29 paź 2020, o 18:41

W zasadzie masz dwa sensowne wyjścia:

- sprzedać jak jest teraz, bez silnika - ale takich na rynku jest trochę, więc ceny raczej niskie
- wyremontować silnik z nowym shortblock'iem i długo cieszyć się bezproblemową jazdą.

Kupowanie używanego diesla bez sensu, szansa że za chwilę wrócisz do tematu bardzo duża. Robienie przekładek na benzynowy.... jak to było....? Czy leci z nami lekarz? ;-)


Chcesz wzorce do przerobienia na benzynę, proszę bardzo :arrow: viewtopic.php?t=21701

Tylko że ten przypadek jest w tej kategorii z wymienionych wcześniej:
jarmaj pisze:
27 paź 2020, o 22:24
Ktoś jest takim samochodowym majsterklepką i sobie lubi dłubać przy przeróbce auta - świetnie jak to jego pasja sama w sobie!
I nikt tu nie pyta się o sens ;-)
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (29 paź 2020, o 20:00)

mtbx0
0 gwiazdek
Auto: OBK 3.6H6 '12 / Forester S-Turbo '98 / Legacy 2.0 '07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Swap diesla

Post 10 sty 2022, o 14:43

Dzień Dobry,
Pany i Panewki - odgrzebię temata.
Ostał się mnie SBD w bardzo ładnym stanie blacharskim. Mam również na stanie zgniłka 2.0 z tego samego rocznika.
Zastanawiam się co robić - czy przekładać graty z benzyny do diesla czy opchnąć to wszystko jak stoi i niech się ktoś bawi.

Jakie na razie rozpoznałem wyzwania / możliwości :
- przełożenie samego silnika i wykorzystanie skrzyni i dyfra z diesla - możliwe ?
- trzeba oprócz motoru przerzucić całą ( a może nie ? ) wiązkę elektryczną 
- trzeba przerzucić wydechy, bak, pompkę, przewody paliwowe itp
- to co mnie zastanawia to kwestia wspomagania - czy będzie działało to z diesla czy trzeba przerzucać to z benzyny - tego nie wiem
- dalsze wątpliwości to kwestia ogrzewania - czy przy tym trzeba coś zmieniać czy będzie plug & play ?

Robił ktoś takie ćwiczenie ze swapem 1 do 1 - benzin do diesla ?

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Swap diesla

Post 11 sty 2022, o 15:54

mtbx0 pisze:
10 sty 2022, o 14:43
przełożenie samego silnika i wykorzystanie skrzyni i dyfra z diesla - możliwe ?
- trzeba oprócz motoru przerzucić całą ( a może nie ? ) wiązkę elektryczną 
- trzeba przerzucić wydechy, bak, pompkę, przewody paliwowe itp
- to co mnie zastanawia to kwestia wspomagania - czy będzie działało to z diesla czy trzeba przerzucać to z benzyny - tego nie wiem
- dalsze wątpliwości to kwestia ogrzewania - czy przy tym trzeba coś zmieniać czy będzie plug & play ?
1. możliwe ale diesel ma większy moment niż benzyna 2.0 i skrzynia ma dłuższe przełożenia. Będzie okrutny muł
2. Tak, Osprzęt silnika jest zupełnie inny, trzeba wymienić wiązkę też w kabinie (co idzie do ecu, zegarów)
3.Wydech ma inną średnicę więc nie będzie pasować, bak jest inny.
4. Słyszałem że wspomaganie można zostawić elektryczne ale jak wtedy dobierzesz pasek bez pompy wspomagania to mnie nie pytaj.
5. Ogrzewanie masz podobne jak w polifcie więc nie powinno być z tym problemów

Największy problem to przełożyć wiązkę i elektryczne pierdolniki. No i załatwić żeby zmienili ci zapisy w dowodzie rejestracyjny.
Reszta mechanicznie pasuje, bo to ta sama buda.
Jeżeli robisz sam, to zejdzie ci trochę czasu.
Jak chcesz komuś zlecać to totalnie nieopłacalna zabawa, lepiej sprzedać na części. Szkoda nerwów potem na poprawki.

Przymierzałem się do swapa i dużo porównywałem rzeczy, jest to do zrobienia ale raczej samemu.
Chociaż krążą urban legends, że ktoś robi w Polsce takie swapy i koszt około 6-10k zł.
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Swap diesla

Post 11 sty 2022, o 17:33

dzixd pisze:
11 sty 2022, o 15:54
Możliwe ale diesel ma większy moment niż benzyna 2.0 i skrzynia ma dłuższe przełożenia.
A ta skrzynia od klekota ma reduktor? Bo bez reduktora to auto ma połowę mniejszą funkcjonalność w terenie.
dzixd pisze:
11 sty 2022, o 15:54
Chociaż krążą urban legends, że ktoś robi w Polsce takie swapy i koszt około 6-10k zł.
To chyba o tym gościu z Dzikiego Zachodu, że jak już skończy swojego to będzie miał wprawę i tanio ogarnie kolejne :mrgreen:
Jest ryzyko, musi być wybór.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Swap diesla

Post 11 sty 2022, o 18:17

dzixd pisze:
11 sty 2022, o 15:54
Jak chcesz komuś zlecać to totalnie nieopłacalna zabawa, lepiej sprzedać na części. Szkoda nerwów potem na poprawki.
No i pamiętać trzeba o (nie)sprzedawalności w przyszłości takiej rzeźby. A przynajmniej nie za kwotę choćby zbliżoną do cen danego rocznika.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Swap diesla

Post 11 sty 2022, o 20:01

ptk22 pisze:
11 sty 2022, o 17:33
To chyba o tym gościu z Dzikiego Zachodu, że jak już skończy swojego to będzie miał wprawę i tanio ogarnie kolejne
Tanio to narazie robi. od 4 lat :-p
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (11 sty 2022, o 21:02)
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Swap diesla

Post 11 sty 2022, o 21:03

dzixd, ucz się ucz. Jak skończysz to podstawiam pickupa, żebyś mi na elektryka przerobił :-)
Jest ryzyko, musi być wybór.

ODPOWIEDZ