Wuhan

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2 + 2x Legacy III 2.5 my 99
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 184 razy

Wuhan

Post 18 lis 2020, o 13:28

To tak naprawdę mamy teraz pierwszą falę...

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 941 razy
Polubione posty: 61 razy

Wuhan

Post 18 lis 2020, o 16:20

Doxa pisze:
18 lis 2020, o 01:09
stach22, sorry! To bylo w sierpniu, tak ok 32 tygodnia, zle obliczylam, czas leci nieublaganie.
Tez tak zle to wtedy wygladalo?
Patrząc na linię trendu, to w 32 tygodniu słupek czerwony powinien być niższy od pozostałych ;-)
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: XC 70
Polubił: 45 razy
Polubione posty: 222 razy

Wuhan

Post 18 lis 2020, o 20:09

dzixd pisze:
18 lis 2020, o 13:28
To tak naprawdę mamy teraz pierwszą falę...
Mniej więcej.
Pytanie, czy będziemy mieli drugą - wiosną.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

prezeskot
2 gwiazdki
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 47 razy

Wuhan

Post 19 lis 2020, o 09:50

bedziemy mieli. Takze i w CH. Najlogiczniej byloby zrobic lockdown wszystkeigo tylko raz, na miesiac. Ale jak w Wuhanie.
Znajac zycie bedzie kilka lockdownow krotkich z wyjatkami, co doprowadzi tylko do zniszczenia gospodarek i plajty i konsolidacji.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (19 lis 2020, o 11:46)

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 19 lis 2020, o 21:42

Moją lepsza połówka dostała dziś gorączkę, ból głowy i mięśni. Mam nadzieję, że to tylko przeziębienie.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 202 razy
Polubione posty: 199 razy

Wuhan

Post 19 lis 2020, o 21:46

prezeskot pisze:
19 lis 2020, o 09:50
Najlogiczniej byloby zrobic lockdown wszystkeigo tylko raz, na miesiac. Ale jak w Wuhanie.
Ale od tego wirus nie zniknie chyba? Po zdjęciu ograniczeń z niskiego pułapu ale nadal powinien znów się zacząć rozsiewać.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 62 razy

Wuhan

Post 19 lis 2020, o 23:02

nie chce mi się grzebać, ale wydaje mi się, że "jak w Wuhanie" oznacza całkowity, przymusowy zakaz czegokolwiek i JEDNOCZEŚNIE testy, testy, testy. żeby wygasić i jednocześnie ustalić ogniska.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 00:26

damaz pisze:
19 lis 2020, o 23:02
nie chce mi się grzebać, ale wydaje mi się, że "jak w Wuhanie" oznacza całkowity, przymusowy zakaz czegokolwiek i JEDNOCZEŚNIE testy, testy, testy. żeby wygasić i jednocześnie ustalić ogniska.
Zaspawać drzwi i nara. :-p
ptk22 (20 lis 2020, o 11:39)
Konto usunięte pisze:
Obrazek

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Ostrzeżenia: 1
Auto: jeżdżące
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 186 razy

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 09:21

Pasuje do wielu wątków ale chyba tutaj najbardziej...

:mrgreen:

https://vader.joemonster.org/upload/rid ... avirus.mp4
BiP (20 lis 2020, o 19:15)
Dolce far niente ;-)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 11:40

no pasuje. bardzo higieniczne zachowanie.
:thumb:

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 11:41

dzixd pisze:
20 lis 2020, o 00:26
Zaspawać drzwi i nara.
Mogłem wstawiać drewniane drzwi zamiast metalowych. Bo jeszcze trochę i nie wiadomo jak będzie :giggle:

bojar
6 gwiazdek
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 32 razy
Polubione posty: 86 razy

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 12:03

Drewniane też zaspawają. Do tej pory problem był z masą, ale radzieccy uczeni już rozwiązali ten problem. :-p
ptk22 (20 lis 2020, o 16:07)

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Dacia :)
Polubił: 56 razy
Polubione posty: 99 razy

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 12:09

Panowie, tylko namiot - mongolska jurta będzie na zimę w sam raz.
ptk22 (20 lis 2020, o 16:06)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: TriBeca powered by Jako
Polubił: 15 razy
Polubione posty: 60 razy

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 12:35

ewentualnie igloo - tego się nie da zaspawać... :mrgreen:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Dacia :)
Polubił: 56 razy
Polubione posty: 99 razy

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 12:37

busik, niestety ze względów meteorologicznych odpada. Najpierw musiałbyś skombinować śnieg, a później zapewnić odpowiednią temperaturę. Jurta jest całoroczna :mrgreen:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 20:49

prezeskot pisze:
19 lis 2020, o 09:50
Najlogiczniej byloby zrobic lockdown wszystkeigo tylko raz, na miesiac.
To by zadziałało przy lokalnej epidemii. Przy pandemii bez szans.
EU ~450mln ludzi, 27 państw, mnóstwo rozsianych ognisk już w marcu. Swoboda przepływu itd.
I demokracja do tego.
Szans na zgodę i konsekwentne jednoczesne wykonanie takiego lockdownu przez wszystkie państwa - zero.
Szans na przestrzeganie zasad przez wszystkie społeczności - zero.
10% -40% covidosceptyków. 10%-50% zwolenników teorii spiskowych - "kłamio i oszukujo!". "Wolne" media ze swoimi agendami. "Zatroskani o stan demokracji i praworządność" ze swoimi agendami. Takich grup jest sto.
A co z resztą Europy (poza EU) i resztą świata? Nie jesteśmy wyspą.

A co z prawem do demonstracji - z jakiegokolwiek powodu? I z prawem do wyrażania własnej indywidułajności?

Taki lockdown mogą wprowadzić Chiny, Singapur, Korea Pn.
Nie Europa.
damaz pisze:
19 lis 2020, o 23:02
wydaje mi się, że "jak w Wuhanie" oznacza całkowity, przymusowy zakaz czegokolwiek i JEDNOCZEŚNIE testy, testy, testy. żeby wygasić i jednocześnie ustalić ogniska.
Testy nas uleczą. Jasne.
Czy muszę przypominać macierz czułości i specyficzności?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tablica_pomy%C5%82ek
A jakość testów w marcu była różna, ale oscylowała między 30 a +80% czułości:
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/14 ... -chin.html
i to (jak teraz wiadomo) nie zawsze wykrywała akurat tego koronawirusa co trzeba.
No to jaki procent zakażonych się prześliźnie przez takie testy i kto im zabroni zarażać innych?
inquiz pisze:
19 lis 2020, o 21:46
Ale od tego wirus nie zniknie chyba? Po zdjęciu ograniczeń z niskiego pułapu ale nadal powinien znów się zacząć rozsiewać.
Ditto.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubione posty: 240 razy

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 20:59

W Victorii był pełny lockdown przez kilka miesięcy. Bardzo wysokie kary, możliwość poruszania się max 5 km od domu, policja na każdym kroku kontrolowała (trzeba było naprawdę się starać żeby się przemknąć). W zasadzie nie dało się wychodzić z domu.
Teraz premier Vic chwali się, że od dwóch tygodni zero przypadków i zaczyna się luzowanie. Chyba już nawet można opuścić Victorię, na pewno można się poruszać w promieniu 25km od miejsca zamieszkania, a nawet odwiedzić rodzinę.

Premier (partia pracy albo jakaś podobna) opowiadając o swoim sukcesie ciągle tylko zapomina dodać, że żadnego wirusa się nie pozbył. Może celowo, a może nikt mu tego nie powiedział. Wystarczy przecież jedna zakażona osoba w jednym z pubów w city, żeby zabawa zaczęła się od nowa.

A gospodarka bardzo mocno dostała po dupie, bo tam nie było kilka tygodni jak u nas - tylko kilka miesięcy.

No nic, idzie lato. Fajnie jakby choć na kilka miesięcy otworzyli granice.

tzi
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 16 razy
Polubione posty: 40 razy

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 21:31

Alan, Alan, Alan! pisze:
20 lis 2020, o 20:59
Premier... opowiadając o swoim sukcesie
No i to jednak wyspa ( kontynent ) o jednolitej administracji. W takiej okoliczności można zaszaleć i mieć z tego efekty podparte małymi liczbami.

Ciekawe czy przy naszych wielkich planach budowy CPK jako alternatywy dla komunikacji via Frankfurt dla wschodniej europy, ktoś myśli o takiej sytuacji jak w marcu. Niemcy jakoś wytrzymali parę tygodni z wstrzymaniem lotów i dzięki temu dużo ludzi ( również Polaków ) mogło wrócić do swojego kraju. My zamknęliśmy granice włącznie z tranzytem i lotami i to właściwie w ciągu paru dni. Posiadanie takiego haba przesiadkowego raczej zobowiązuje do utrzymania jego działania trochę dłużej w takiej sytuacji kryzysowej. Przynajmniej jak się chce wyglądać w miarę poważnie.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 21:46

tzi pisze:
20 lis 2020, o 21:31
Posiadanie takiego haba przesiadkowego raczej zobowiązuje do utrzymania jego działania trochę dłużej w takiej sytuacji kryzysowej. Przynajmniej jak się chce wyglądać w miarę poważnie.
zrobią strefę i tyle :lol:
Konto usunięte pisze:
Obrazek

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 23:02

tzi pisze:
Ciekawe czy przy naszych wielkich planach budowy CPK jako alternatywy dla komunikacji via Frankfurt dla wschodniej europy, ktoś myśli o takiej sytuacji jak w marcu. Niemcy jakoś wytrzymali parę tygodni z wstrzymaniem lotów i dzięki temu dużo ludzi ( również Polaków ) mogło wrócić do swojego kraju. My zamknęliśmy granice włącznie z tranzytem i lotami i to właściwie w ciągu paru dni. Posiadanie takiego haba przesiadkowego raczej zobowiązuje do utrzymania jego działania trochę dłużej w takiej sytuacji kryzysowej. Przynajmniej jak się chce wyglądać w miarę poważnie.
Można by również założyć biuro podróży "Tanie loty z Berlin- Brandenburg".
Akurat na miarę naszych możliwości i ambicji.
Najlepiej byłoby to zrobić osiem lat temu.

BTW: Co ma lotnisko do pandemii..?

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubione posty: 240 razy

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 23:43

tzi pisze:
No i to jednak wyspa ( kontynent ) o jednolitej administracji. W takiej okoliczności można zaszaleć i mieć z tego efekty podparte małymi liczbami.
Premier Wiktorii, nie Australii. To spora różnica.
W każdym stanie inaczej sobie radzą.

Efekty to bardziej w NZ, która jest małą wyspą. W AU nie przejdzie. A to co zrobili w Vic jest przegięciem.

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Polubił: 43 razy
Polubione posty: 32 razy

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 23:48

ptk22 pisze:
19 lis 2020, o 21:42
Moją lepsza połówka dostała dziś gorączkę, ból głowy i mięśni. Mam nadzieję, że to tylko przeziębienie.
:-|
Jak sie dzis czuje?

Przez ten dystans spoleczny i ciagle odkazanie chyba troche sie wyjalowilismy i teraz zetkniecie z jakimikolwiek drobnoustrojami latwiej skutkuje infekcja :roll:
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 20 lis 2020, o 23:54

drogi Galu,

nie musisz mi pokazywać macierzy, a zwłaszcza tych, o których czasem opowiadam młodszym ode mnie. wyobraź sobie, że taki tłuk jak ja domyśla się nawet (bo wiedzieć tak do końca, to oczywiście, że nie), co to jest ROC i do czego służy. napiszę więcej: ponieważ nazwa mnie zafascynowała, dowiedziałem się też, skąd się wzięła (ta nazwa).
wiem też, co to jest macierz dopełnień, macierz transponowana, macierz diagonalna, a nawet co to jest macierz osobliwa.

nawet w Twoim cytacie ze mnie są takie słowa jak: "wydaje mi się" i ""jak w Wuhanie" oznacza".

tłumaczę jeszcze raz:
wydaje mi się (bo dziś też nie chce mi się sprawdzić), że skrót pojęciowy "jak w Wuhanie" oznacza lockdown i testy i usprawiedliwienie robienia lockdown + testy.

a co do wiarygodności testów, to nie ja rozwodziłem się nad statystykami. ja raczej wskazywałem, że podstawa tych statystyk....
Gal pisze:
20 lis 2020, o 20:49
Czy muszę przypominać macierz czułości i specyficzności?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tablica_pomy%C5%82ek
plus dodatkowy czynnik, o którym też parę razy pisałem. otóż moje informacje od bezpośrednio zainteresowanych są takie, że nawet osoby "przebywające w jednym gospodarstwie" ze zdiagnozowanymi pozytywnie nie są formalnie wysyłane na testy. nawet nakazu kwarantanny nie dostają.
i tutaj, Galu, to nie żadne macierze, tylko "odrobina" organizacji jest potrzebna.

a tu patrz, taka obserwacja z boku, zupełnie bez związku z tym, o czym piszę: pan od "włóżcie sobie lód do majtek" złożył rezygnację. pan odpowiedzialny za pilnowanie kwarantann i statystyk. kilka dni po tym jak maturzyści pokazali "jednostkom centralnym", że im się kasa (liczba zarażonych) nie zgadza.

wiem. dla Ciebie, to już jest polityczny smrodek.
a znasz takie słowa jak "obiektywnie" i "nieudolność" ?
one nie dotyczą polityki.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 21 lis 2020, o 00:04

Doxa pisze:
20 lis 2020, o 23:48
Przez ten dystans spoleczny i ciagle odkazanie chyba troche sie wyjalowilismy i teraz zetkniecie z jakimikolwiek drobnoustrojami latwiej skutkuje infekcja
ja się nie znam na tych małych żyjątkach, ale wydaje mi się, że codzienna dawka tzw. świeżego powietrza jest teraz bardzo ważna. między innymi dlatego, że wystawiasz się na działanie wszystkich tych małych żyjątek w dawce rozcieńczonej. plus tlen, plus ruch. a jeśli chodzi o ten zajzajer, co całe zamieszanie wywołał, to niestety on naprawdę jest zaraźliwy. w tej chwili to tylko kwestia szczęścia jest. i zjadania witaminy D.
Doxa pisze:
20 lis 2020, o 23:48
:-|
Jak sie dzis czuje?
no właśnie. jak tam?
ptk22 (21 lis 2020, o 20:47)

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3
Polubił: 126 razy
Polubione posty: 105 razy

Wuhan

Post 21 lis 2020, o 01:42

damaz pisze:
21 lis 2020, o 00:04
ja się nie znam na tych małych żyjątkach, ale wydaje mi się, że codzienna dawka tzw. świeżego powietrza jest teraz bardzo ważna.
Ale bez przesady, bo ponoć od nadmiaru świeżego powietrza zmarło pół armii napoleońskiej.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

ODPOWIEDZ