Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Janosik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Ouback IV 2.0D [2013]
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 8 gru 2020, o 11:09

Witam wszystkich,

Zazwyczaj czytam forum ale nie znalazłem odpowiedzi więc mój pierwszy post :).

Subaru Outback IV 2.0 diesel, 2013 (po lifcie).
Miałem stłuczkę, gość wbił się w tył, robili mi auto 2 miesiące. Jeździłem zastępczym (nie napiszę czym bo to był ciężki czas dla mnie :)), w którym była kamerka cofania full HD wypas, żyleta.
Dostałem w końcu mojego Outbacka i ... mydło w kamerce. Czyszczenie od zewn. niewiele zmienia, i teraz nie wiem czy tak zawsze było czy coś schrzanili, kamerka nie była uszkodzona bo w tył wjechał mi focus kilkunastoletni i wbił się pod zderzak. Źle ją podłączyli? Podmienili? Zasyfili w środku?

Wklejam kilka fotek, dajcie znać czy ta jakość to jest standard (wiem że kamerka nie jest jakaś hiper) czy trzeba wymieniać na inną, nową, rozbierać, czyścić (nie jestem mechanikiem :) i nie mam pojęcia jak to zrobić).

Linki do grafik poniżej:
https://ibb.co/ctjTqZW
https://ibb.co/MZjYg0t
https://ibb.co/nfgDK3S
https://ibb.co/4VggyVX



tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 8 gru 2020, o 19:58

No, tragedia. Jeśli to kamera ze standardu a nie montowana za rogiem, to daleko jej do nominalnej jakości ( porównując do tego co w moim rocznik 2012 ). Co się stało to tylko 'naprawiacze' wiedzą - może tylko się rozszczelniła i wilgoć siedzi na soczewce/matrycy ? Z tym że to 'tylko' i tak kwalifikuje ją do wymiany.

Janosik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Ouback IV 2.0D [2013]
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 9 gru 2020, o 11:33

Dzięki za potwierdzenie moich przeczuć :).
Wiesz może jak znaleźć kod tej kamerki?
Znalazłem taki: 86267AJ101 - ale nie jestem 100% pewien.

Chyba kupię zamiennik bo oryginał bardzo dużo chodzi.

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 9 gru 2020, o 18:02

Janosik pisze:
9 gru 2020, o 11:33
Wiesz może jak znaleźć kod tej kamerki?
Możesz tutaj sprawdzić:

http://www.catcar.info/subaru/?lang=en& ... 0wMQ%3D%3D

Tylko tam jest wyklikany Forek 2012 - ale po nitce może znajdziesz i coś do Twojego
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
Janosik (9 gru 2020, o 23:45)

Janosik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Ouback IV 2.0D [2013]
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 9 gru 2020, o 23:45

Wielkie, wielkie dzięki :).
Znalazłem: http://www.catcar.info/subaru/?lang=en& ... cD09MDE%3D

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 10 gru 2020, o 13:20

Użytkownicy, którzy polubili ten post :
Janosik (17 gru 2020, o 18:49)

Janosik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Ouback IV 2.0D [2013]
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 11 gru 2020, o 14:11

jeszcze raz dzięki za linka, widzę że to grubsza sprawa niestety... muszę znaleźć kogoś komu będzie się to chciało zrobić...

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 11 gru 2020, o 20:08

Janosik pisze:
8 gru 2020, o 11:09
Linki do grafik poniżej:
A auto stoi w suchym i ciepłym czy na zewnątrz? U brata w forku podobny widok a w lecie było ok. Może zaszło wilgocią po prostu?
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Janosik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Ouback IV 2.0D [2013]
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 13 gru 2020, o 22:28

inquiz pisze:
11 gru 2020, o 20:08
Janosik pisze:
8 gru 2020, o 11:09
Linki do grafik poniżej:
A auto stoi w suchym i ciepłym czy na zewnątrz? U brata w forku podobny widok a w lecie było ok. Może zaszło wilgocią po prostu?
Na to wygląda bo jak złapał mróz to obraz jakby lepszy, na zewnątrz stoi ale mi robili tył z dwa miesiące i pewnie walnęli tą kamerę na starej klapie (przemontowali na nową) gdzieś w kąt albo na dworze.

Janosik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Ouback IV 2.0D [2013]
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 17 gru 2020, o 14:28

tzi pisze:
10 gru 2020, o 13:20
Zobacz jeszcze:

https://forum.subaru.pl/topic/101995-ro ... -outbacku/
Pięknie to wygląda ale przekracza moje możliwości :), byłem u mechanika który wymienia mi olej (bosh) rzucili okiem i powiedzieli że kamera w środku jest zawilgocona to przekracza ich możliwości :).
Myślałem o kupieniu zamiennika jak w powyższym linku, używane kamery subaru chodzą na allegro po kilka stów (jedna jest za 750) a te kamery super nie są i tak.

Znacie kogoś we Wrocławiu kto by to fajnie zamontował?

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 17 gru 2020, o 14:59

Janosik pisze:
17 gru 2020, o 14:28
Myślałem o kupieniu zamiennika jak w powyższym linku, używane kamery subaru chodzą na allegro po kilka stów (jedna jest za 750) a te kamery super nie są i tak.
Jak masz czas i chcesz przyoszczędzić - może warto starą wymontować, wysuszyć, uszczelnić i dać na próbę. Koszt - tylko czas potrzebny na operacje, ew urwane zaczepy plastików z klapy :) . To demontuje się całkiem przyjemnie. Jasne że nie teraz przy takich temperaturach, ale jak masz ogrzewany garaż... Przy okazji zobacz w jakim stanie jest pstyczek do otwierania klapy - u mnie przetarła się guma i był nieszczelny - styki skorodowały i nie otwierał.

Janosik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Ouback IV 2.0D [2013]
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 17 gru 2020, o 18:48

tzi pisze:
17 gru 2020, o 14:59
Jak masz czas i chcesz przyoszczędzić - może warto starą wymontować, wysuszyć, uszczelnić i dać na próbę. Koszt - tylko czas potrzebny na operacje, ew urwane zaczepy plastików z klapy :) . To demontuje się całkiem przyjemnie. Jasne że nie teraz przy takich temperaturach, ale jak masz ogrzewany garaż... Przy okazji zobacz w jakim stanie jest pstyczek do otwierania klapy - u mnie przetarła się guma i był nieszczelny - styki skorodowały i nie otwierał.
nadAmbitny plan :), ostatni raz z sukcesem zdejmowałem plastiki w maluchu 20 lat temu no ale tam nie było szkoda coś urwać... potem próbowałem wymienić sam lusterko w avensisie i pourywałem zaczepy... Subaru palcem nie tknę żeby coś urwać :). Żarówki (za wyjątkiem przednich), filtry i to wszystko co działam.

Pstryczek działa ale guma się klei więc powoli do wylotu.
Może podjadę żeby mi wyjęli tą kamerę, osuszę i uszczelnię w domu i podjadę do montażu. Nie ma prostych rozwiązań :-|

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Outback IV - kamera cofania - coś nie tak

Post 24 gru 2020, o 19:43

ja swego czasu w Tribeca miałem problem z OEM kamerą, były momenty że w ogóle nie działała, wymontowałem ją, rozebrałem ją myśląc że będzie skorodowana wewnątrz, ale wyglądała OK, poskładałem do kupy i zaczęła działać OK.
94220716_3838399572899864_6135837506525986816_n.jpg

ODPOWIEDZ