Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 mar 2021, o 07:07

inquiz pisze:
11 mar 2021, o 22:51
kolejne kroki w tunelu w stronę światła
Uważaj, to może być nadjeżdżający pociąg. ;-)



Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 mar 2021, o 09:09

inquiz pisze:
11 mar 2021, o 22:51
I z rozmysłem zglanowałeś jedną z koncepcji co by zrobić z odpadów a skasować za pełną stawkę godzinową. A właśnie przyszedł cały zestaw profili i innych zabawek do budowy stołu i planera.
Nie miałem takiego zamiaru. Wyraziłem jedynie swój sceptyczny stosunek do świętowania "Halloweenów" w Polsce. ;-)
Ale jak masz klientów na "stoły z rzeczką" to zamknij oczy i rób! Klient nasz Pan!
Mogę tylko dodać, że widziałem ostatnio (o co FUX się pytał) stoły z blatem drewnianym pociętym na CNC w rodzaj fantazyjnej szachownicy albo raczej puzli i zatopionym w całości w żywicy. Później LEDy od spodu i świeci się jak psu jajka. Pod "rzeczkę" zresztą też stosują LEDy.

Ale prawdziwy trynd ostatnich lat (u nas też się pojawił) to meble z drewna z odzysku. Jak masz możliwość pozyskania jakichś belek z powały starej chałupy, albo nawet samych desek, to ciąć, lekko ostrugać i jechać z meblami eco/loft. Ma wyglądać staro, mieć czarne ślady po gwoździach, korytarze po kołatkach i zszarzałe fragmenty. Jak nie ma, to dorobić.
Podstawy metalowe ze śladami rdzy (można użyć jakiejś podstawy ze starej maszyny przemysłowej).
Ma być staro-eko-czysto-ładnie.
8-)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 mar 2021, o 09:56

damazia pisze:
11 mar 2021, o 22:25
Za 3 cm grubości, o ile widzę, klejonki dębowej bezsęcznej, ale takiej sensownie wyglądającej, lakierowanej płaciłam bodaj z 650 zł za m2.
Blat stołu najlepiej wygląda jak ma te 2,5-4 cm grubości. Powyżej 4 cm wygląda już naprawdę ciężko i wymaga pasującej do niego postawy. Podobnie poniżej 2,5 cm.
Jak zerknąłem teraz na oferty w necie, to nie problem znaleźć blat dębowy poniżej 2'000,-
Pierwszy z brzegu:
https://deskiegzotyczne.com.pl/blaty-li ... 5rEALw_wcB
Tylko w większości z nich klasa drewna użytego określana jest jako "rustikal" albo podobnie, a to dość szerokie pojęcie i można znaleźć różne "normy" na tę klasę. Dlatego trzeba przed zamówieniem jasno określić co jest dopuszczalne na powierzchni stołu, a co nie (sęki, błyszcz, pęknięcia itp.) - i to już zależy od Twoich preferencji.
Warto też porozmawiać ze stolarzem i ustalić:
- kolorystykę (dąb ma różną, ale deski da się dobrać)
- charakter i spójność usłojenia (wzorzyste, liniowe)
- minimalną szerokość desek w blacie (im szersze tym lepiej blat wygląda - moim zdaniem, ale tym większa obawa przed paczeniem. Drewno musi być wysokiej jakości na szerokie deski, dlatego większość stolarzy dąży do klejenia z wąskich lameli, najlepiej 7cm maks.)

Stolarz Cię nie polubi za te dyskusje i albo odeśle do konkurencji (duży zakład), albo zarząda paru stów za fanaberie.

Ale przyjrzyj się też innym gatunkom. Dąb jest bardzo dobrym materiałem na blat (stabilny i dość jednolity), ale nie jedynym - wszystko zależy od efektu, który chcesz uzyskać;
- jesion - bardzo wyraźne, zwykle szerokie brązowo-białe słoje, stabilny i twardy
- wiąz górski- piękne drewno z wyraźnym rysunkiem, nieco mniej stabilne,
- buk - jak chcesz mieć "biały" stół bez słojów to buk + lakier wodny (też jawor, ale bardziej wzorzysty- jawor może mieć bardzo różne i ciekawe niekiedy usłojenie) Buk "kręci" i nie lubi wody. Jak stół ma stać w salonie, to nie widzę problemu (jeżeli drewno dobrze wysuszone), ale pewnie nikt nie będzie chciał użyć szerokich desek z buka. Takie jest podejście, ale ja w moim poprzednim domu zrobiłem sobie schody z jednolitych desek bukowych i nie miałem z nimi żadnych problemów, więc da się jak materiał jest porządnie wysezonowany i suchy.

No i wykończenie; jako zasadę możesz przyjąć, że olej na blat stołu nie jest najwygodniejszym pomysłem, bo jednak wymaga dużej troski. Jeżeli jednak, to najlepiej olejo-wosk chemoutwardzalny. Pod olejem i lakierem rozpuszczalnikowym drewno zżółknie. Lakier wodny zachowa lepiej naturalny kolor biały, ale jest miększy od rozpuszczalnikowego.
Powodzenia! :-)
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
damazia (19 mar 2021, o 22:29)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 mar 2021, o 10:27

apropos wykorzystania starego drewna

https://regalia.eu/k,1,meble-ze-starego-drewna.html
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 mar 2021, o 10:45

jarmaj pisze:
12 mar 2021, o 07:07
Uważaj, to może być nadjeżdżający pociąg. ;-)
ex oriente lux :-)
Gal pisze:
12 mar 2021, o 09:09
Jak masz możliwość pozyskania jakichś belek z powały starej chałupy, albo nawet samych desek, to ciąć, lekko ostrugać i jechać z meblami eco/loft.
Jest w okolicy firma co rozbiera stodoły, po wstępnej obróbce co miesiąc kilka tirów idzie na eksport na zachód. Surowca już brak, chłopom gratis wymieniają deski na stodołach :-)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 mar 2021, o 11:38

Się tu wątek stolarski zrobił. ;-)
A wracając do ginącej planety. CO2 to pikuś. Nas zniszczy metan. Cząsteczka metanu pochłania ciepło blisko 100 razy efektywniej niż cząsteczka CO2. Metan jest odpowiedzialny za katastrofę sprzed 50 mln lat - PETM. Metan jest takim złem że naukowcy z Global Carbon Project chcą wyłapywać metan z atmosfery i zamieniać go w CO2 wypuszczany do atmosfery. Na początku XIX wieku w atmosferze metanu było 2 mld ton, teraz jest 5 mld.
Krowy, owce, kozy i pola ryżowe zalewane wodą - to główni winowajcy.
Wiec jak już pozbawią nas aut spalinowych to wezmą się za mięso, sery i ryż. :lol:
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 mar 2021, o 15:12

I jeszcze takie znalezione:
1 stycznia bieżącego roku koncern Uniper odłączył od sieci elektrownię węglową Heyden. Ta potężna - jak na zasilanie węglem kamiennym - jednostka, spalająca 265 ton surowca na godzinę, została wygaszona w ramach niemieckiego planu wyjścia z węgla, który trwać ma najpóźniej do 2038 roku.
Niestety, już 8 stycznia Heyden została odpalona ponownie.
Stało się tak, gdyż niemieckie niesterowalne źródła odnawialne (elektrownie wiatrowe i słoneczne) nie były w stanie generować wystarczająco dużo energii elektrycznej. Do ratowania systemu trzeba było zatem rzucić m. in. węgiel. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Heyden była uruchamiana jeszcze pięć razy - w każdym przypadku z tego samego powodu, tj. OZE nie dawały rady podtrzymać systemu.
:cofee:
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 mar 2021, o 22:09

inquiz pisze:
11 mar 2021, o 22:51
macałem blat w castoramie kiedyś, gdybym miał go szpachlować i flekować do lakieru to bym się chyba popłakał.
Ja mój "pomalowałem" mazidłem propolisowym. Nic nie musiałem szpachlować ani poprawiać. Kupiłem dokładnie ten: https://www.leroymerlin.pl/kuchnie/blat ... l2676.html
Widzę, że opinie ma fatalne na stronie, ale ja jestem z niego bardzo zadowolony.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 mar 2021, o 22:24

ptk22 pisze:
12 mar 2021, o 22:09
jestem z niego bardzo zadowolony.
I słusznie.
Blat kuchenny to nie blat stołu w jadalnym, tylko blat użytkowy. Ja swój ostatnio traktuję już jak dużą deskę do krojenia - jak już nie da się na niego patrzeć, to zhebluję, a jak już będzie za cienki, to zrobię nowy.
A stołu by mi się pewnie nie chciało rozbierać.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (12 mar 2021, o 22:26)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 mar 2021, o 22:30

Gal, trochę Tobie zazdroszczę tych wszystkich zabawek, które masz do obróbki drewna. Na słowo stolarz to mam już alergię :-) A bawić się samemu w drewnie uwielbiam.

Z blatem jest dokładnie tak jak napisałeś, był tani, więc żona się nim nie przejmuje,a ja co kilka miesięcy nanoszę drobne poprawki tam gdzie widać, że propolisu jest zbyt mało.
Jest ryzyko, musi być wybór.

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 15 mar 2021, o 22:00

Źródło co prawda dla niektórych mało wiarygodne, alee...
https://wyborcza.pl/7,75400,26883335,ta ... 5-L.1.duzy
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (16 mar 2021, o 06:50)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 15 mar 2021, o 23:59

bojar pisze:Źródło co prawda dla niektórych mało wiarygodne, alee...
https://wyborcza.pl/7,75400,26883335,ta ... 5-L.1.duzy
To fakt, w słojach drzew zapisana jest klimatyczna historia świata.

https://journals.pan.pl/Content/114862/ ... andler=pdf
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 mar 2021, o 00:47

bojar pisze:Źródło co prawda dla niektórych mało wiarygodne, alee...
https://wyborcza.pl/7,75400,26883335,ta ... 5-L.1.duzy
W tym roku u mnie wydaje się obiecująco. Deszcz pada cały dzień. Nieulewny. Może susza będzie słabsza w tym roku.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (16 mar 2021, o 06:47)
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 mar 2021, o 08:49

150km dalej mżawka przez 15 minut.
Muszę skasować z rejestru dwa stanowiska grzybieni północnych. Ze śródleśnych bajorek zostało mi babrzysko dla dzików a na drugim torfowisko. Lustra wody niet. Na tym drugim może jeszcze rosiczka się uchowała.
Wody brakuje. O tej porze dzikie gęsi miały rozlewiska na polach. W tym było kilka dni po roztopach.

Zza to wilka wczoraj spotkałem. Stażystka wywołała 8-) go z lasu. Wychodzi mi 2,5 spotkania/rok.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 mar 2021, o 10:50

BiP pisze:
16 mar 2021, o 08:49
150km dalej mżawka przez 15 minut.
Muszę skasować z rejestru dwa stanowiska grzybieni północnych. Ze śródleśnych bajorek zostało mi babrzysko dla dzików a na drugim torfowisko. Lustra wody niet. Na tym drugim może jeszcze rosiczka się uchowała.
Wody brakuje. O tej porze dzikie gęsi miały rozlewiska na polach. W tym było kilka dni po roztopach.

Zza to wilka wczoraj spotkałem. Stażystka wywołała 8-) go z lasu. Wychodzi mi 2,5 spotkania/rok.
Słyszałem, że koło Koszalina miała powstać zagroda dla odłowionego wilka. Takiego który zjadał psy. :giggle:
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 mar 2021, o 11:16

dzixd pisze:
16 mar 2021, o 10:50
Takiego który zjadał psy. :giggle:
Psy to ponoć Straż Graniczna zjada. Chociaż na razie się wypierają :mrgreen:

Obrazek

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 mar 2021, o 11:45

dzixd pisze:
16 mar 2021, o 00:47
[W tym roku u mnie wydaje się obiecująco. Deszcz pada cały dzień. Nieulewny. Może susza będzie słabsza w tym roku.

Na razie to wygląda nieźle. Było trochę śniegu, deszcze popadują, ale to zdecydowanie za wcześnie by wysnuwać jakieś wnioski.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 mar 2021, o 12:33

bojar pisze:
16 mar 2021, o 11:45
dzixd pisze:
16 mar 2021, o 00:47
[W tym roku u mnie wydaje się obiecująco. Deszcz pada cały dzień. Nieulewny. Może susza będzie słabsza w tym roku.

Na razie to wygląda nieźle. Było trochę śniegu, deszcze popadują, ale to zdecydowanie za wcześnie by wysnuwać jakieś wnioski.
Więcej napadało niż przez pierwsze 4 miesiące poprzedniego roku :whistle:
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 19 mar 2021, o 22:39

Gal pisze:
12 mar 2021, o 09:56
- jesion - bardzo wyraźne, zwykle szerokie brązowo-białe słoje, stabilny i twardy
To mój faworyt. Jesionową kcem mieć też podłogę w sypialni. Słoje mnie kręcą, że się tak wyrażę. :giggle:

A wracając do suszy, ekologii i innych takich. Czemu taka kolejna wycinka ma służyć? Dewastacji lasu pierwotnego i/lub zarobieniu przez paru kolesi gigantycznej kasy na pięknych blatach z jednolitego drewna dla VIP-ów. Stawiam na to drugie. Okres lęgowy ptaków też mają w de.
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ej/kjdse3v
damazie chodzą parami

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 19 mar 2021, o 23:44

damazia pisze:
19 mar 2021, o 22:39
Dewastacji lasu pierwotnego
Wycinka na terenie gdzie jest prowadzona gospodarka leśna a nie w parku. Niektórzy to by na granicy kraju postawili tabliczki Rezerwat - nie deptać, nie używać.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 20 mar 2021, o 08:24

inquiz pisze:
damazia pisze:
19 mar 2021, o 22:39
Dewastacji lasu pierwotnego
Wycinka na terenie gdzie jest prowadzona gospodarka leśna a nie w parku.
Sugerujesz, że puszcza białowieska nie należy do Białowieskiego Parku Narodowego, to ciekawe :D
Czy podważasz również, że nie jest w znacznej części przykładem lasu pierwotnego?
Inquiz, musisz bardziej subtelnie bronić obecnej władzy, lub wybierać pewniejsze przykłady niż ich sztama z LP dewastująca nasze lasy.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 20 mar 2021, o 09:47

stach22, bzdury gadasz i nie chodzi o obronę władzy. Teren składający się na umowne granice puszczy to zarówno chroniony ściśle obszar parku jak i normalne lasy na których jest od lat prowadzona gospodarka leśna. Żadne dziewicze prastare puszcze jak z bajki.

A stare hasło mówi że Białowieska się puszcza :razz:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
BiP (20 mar 2021, o 10:04)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 21 mar 2021, o 02:15

stach22 pisze:
20 mar 2021, o 08:24
Sugerujesz, że puszcza białowieska nie należy do Białowieskiego Parku Narodowego, to ciekawe :D
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
dwie minuty google i dwie minuty czytania. razem mniej niż 5 minut.
https://bpn.com.pl/index.php?option=com ... Itemid=178
stach22 pisze:
20 mar 2021, o 08:24
Inquiz, musisz bardziej subtelnie bronić obecnej władzy,
ROTFL

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 21 mar 2021, o 08:04

inquiz pisze:
19 mar 2021, o 23:44
Wycinka na terenie gdzie jest prowadzona gospodarka leśna a nie w parku
W parkach też się tnie, wiem bo u nas to norma :mrgreen:
stach22 pisze:
20 mar 2021, o 08:24
Sugerujesz, że puszcza białowieska nie należy do Białowieskiego Parku Narodowego, to ciekawe :D
Czy podważasz również, że nie jest w znacznej części przykładem lasu pierwotnego?
Inquiz, musisz bardziej subtelnie bronić obecnej władzy, lub wybierać pewniejsze przykłady niż ich sztama z LP dewastująca nasze lasy.
Nie wiem jak w Białowieskim Parku, ale w Bieszczadach już przed II wojną cięto sporo, natomiast w latach 60-90, wyrąbano wszystko co prastare :cofee:
Jedyny zachowany fragment lasu który można nazwać puszczą, znajduję się w trudno dostępnym miejscu, i tylko dlatego ocalał.
Blisko 80% obszaru BPN zajmują naturalne lasy liściaste i mieszane z bukiem, olszą szarą, jaworem, świerkiem i jodłą, z czego 15% uznaje się za drzewostany puszczańskie o charakterze pierwotnym.
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 21 mar 2021, o 08:43

Co ciekawe najwięcej do powiedzenia o "prastarych" lasach i puszczach mają mieszczuchy, a nie ludzie co obok nich mieszkają. :giggle:

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ODPOWIEDZ