Oliwki i smarowidła

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Piskoor
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester S-Turbo 2002 / Outback 2.5 2008 Viessmann Edition By Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Oliwki i smarowidła

Post 29 sty 2008, o 10:49

jako że jeżdżę już moim Forestem 3 rok.... wstyd się przyznać ale jeszcze ani razu nie dolałem oleju poza przeglądem...

Ale nadszedł czas kiedy tknięty przeczuciem wyjąłem bagnet i :shock: jestem troszkę powyżej minimum...
To se myślę doleję....

Tylko że nie ma bata i nie wiem jaki olej mi wlali na ostatnim przeglądzie... chyba Mobil 1 ale nie jestem pewien ...

Chciałem więc zanabyć oliwke Motula bo przecież i mojemu autku należy się frykas a nie tylko fast food...

Tylko że ???
na 4turbo ( mogę podać nazwę, mogę podać nazwę :lol: :lol: ) sa trzy motule i generalnie wszystkie mają te same opisy...

Jaki Motul do Forestera S-Turbo 2002 ( 146 tys km )


????
Ostatnio zmieniony 1 lut 2008, o 22:27 przez Piskoor, łącznie zmieniany 1 raz.



Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Oliwki i smarowidła

Post 29 sty 2008, o 11:05

Piskoor pisze: Tylko że nie ma bata i nie wiem jaki olej mi wlali na ostatnim przeglądzie... chyba Mobil 1 ale nie jestem pewien ...

Chciałem więc zanabyć oliwke Motula bo przecież i mojemu autku należy się frykas a nie tylko fast food...

Jaki Motul do Forestera S-Turbo 2002 ( 146 tys km )
Dobrze by bylo zeby wiedziec co tam masz w silniku, syntetyk, polsyntetyk? Zaby nie zrobic jakiegos kipiszu ta dolewka.

A co do oleju to Motul Turbolight 10W40 wydaje sie optymalnym rozwiazaniem (mowie w kategorii jaksc/koszta), obecnie zmianiany stopniowo przez Motul Symnergie 10W40.

http://www.allegro.pl/item301491105_mot ... ra_ec.html
http://www.allegro.pl/item302953215_mot ... at_ec.html

(z linkami z allegro nie mam nic wspolnego wkleilem dla przykladu)
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 11:59

Piskoor, a może zadzwoń do serwisu gdzie robiłeś przegląd i spytaj się jaki olej leją.

A może masz gdzieś fakturę lub kwit albo wpisany olej do książki przeglądów.

Albo jeśli już chcesz Motula, to wymień cały olej. Wiem, drożej, ale taniej niż remont silnika.

Piskoor
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester S-Turbo 2002 / Outback 2.5 2008 Viessmann Edition By Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 12:01

JA chcę wymienić cały...
a nie dolewać....

jestem w stanie dać te 300 - 400 pln za olej... w końcu to 1,5 baku a na benzynie przecież nie oszczędzamy...



Smaku Hamburgera nie zmieni jedna krewetka :-)

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 30 sty 2008, o 09:17

Piskoor pisze:JA chcę wymienić cały...
a nie dolewać....

jestem w stanie dać te 300 - 400 pln za olej... w końcu to 1,5 baku a na benzynie przecież nie oszczędzamy...



Smaku Hamburgera nie zmieni jedna krewetka :-)
zalej Motula 300V 15W50, lub 5W40 i bedzie bardzo ok.

Dobramagilla
0 gwiazdek
Lokalizacja: Watfa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 30 sty 2008, o 10:31

carfit pisze:
Piskoor pisze:JA chcę wymienić cały...
a nie dolewać....

jestem w stanie dać te 300 - 400 pln za olej... w końcu to 1,5 baku a na benzynie przecież nie oszczędzamy...



Smaku Hamburgera nie zmieni jedna krewetka :-)
zalej Motula 300V 15W50, lub 5W40 i bedzie bardzo ok.
Popieram.
Sam uzywam 300V15/50 i w porównaniu do V1 nie bierze oliwy nic a nic od wymiany do wymiany czyli 8-10 tys .( tzn dolewam ale nie wiecej niz ok 100 g ) silnik ma przebieg 120k km SIGT99

Choc na nasza zime - gdyby przyszla lepiej sie zabezpieczyc i zalac 5/40 - no ale ostatnio w Polsce temp nie spadla ponizej -10 st - mówie za siebie i swoje miasto Warszawa

pawka35
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Dębno
Auto: legacy MY 96 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 9 lut 2008, o 14:57

Może ktoś odpowiedzieć na proste pytanie jaki olej wlać do skrzyni zwyklego ,prostego legasia ej20 gdzie żadnego wygłupy i ścigania nie wchodzą w grę.

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 9 lut 2008, o 15:14

Gdzieś tu był ktoś, kto ogłaszał się proponując oleje (różne, w różnych cenach - wydawało mi się, że ma hurtownię) tylko nie mogę znaleźć :roll:
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 9 lut 2008, o 15:52

pawka35 pisze:Może ktoś odpowiedzieć na proste pytanie jaki olej wlać do skrzyni zwyklego ,prostego legasia ej20 gdzie żadnego wygłupy i ścigania nie wchodzą w grę.
Odpowiedź może być tylko jedna - Shell Gear SL 80W/90. Innego oleju skrzynie biegów Subaru po prostu nie tolerują. Do nabycia na ten przykład u Carfita:

http://www.carsport.pl/product_info.php?products_id=97
mały 5150 pisze:Gdzieś tu był ktoś, kto ogłaszał się proponując oleje (różne, w różnych cenach - wydawało mi się, że ma hurtownię) tylko nie mogę znaleźć :roll:
:arrow: http://forum-subaru.pl/viewtopic.php?t=169

pawka35
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Dębno
Auto: legacy MY 96 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 9 lut 2008, o 16:57

No wielkie dzięki ,Bergen Ty to taki prawdziwy normalnie mod z papierami jesteś ,zawsze na posterunku :mrgreen:

ODPOWIEDZ