Remap-koszty

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Jacky X
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: STi MY06 SPEC D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Remap-koszty

Post 2 sty 2009, o 19:30

Czytam w Maptek,że koszt remapu MY99/00 to 3000zł netto czyli 3660 zł brutto

A ile kosztuje powtorne mapowanie ? Chyba jest taniej bo już jest licencja na ECU .

W 4TURBO takie same ceny ?


W żyłach benzyna,zamiast serca TURBINA.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Remap-koszty

Post 2 sty 2009, o 19:34

MY99/00 obsługuje tylko Ecutec.

burzum
1 gwiazdka
Lokalizacja: Poznań
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Remap-koszty

Post 2 sty 2009, o 20:18

Jacky X pisze:Czytam w Maptek,że koszt remapu MY99/00 to 3000zł netto czyli 3660 zł brutto

A ile kosztuje powtorne mapowanie ? Chyba jest taniej bo już jest licencja na ECU .

W 4TURBO takie same ceny ?
z tego, co pamietam, to policzono mi okolo 1500.

Piotr

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Remap-koszty

Post 2 sty 2009, o 20:21

Jacky X pisze: A ile kosztuje powtorne mapowanie ?

jak pytałem na przyszłosc to powiedzieli że 1200 tylko nie pamietam czy to było netto czy juz z VATem, czyli w najgorszym przypadku 1500

Jacky X
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: STi MY06 SPEC D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Remap-koszty

Post 2 sty 2009, o 21:00

Drogi gips jak na robotę softwaerową.Ale tak to jest w monopolu.

I tak lepiej 1500 niz 3660 . Dobrze,że wpisowego nie ma 5000 do klubu Ecuteka :lol:
W żyłach benzyna,zamiast serca TURBINA.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Remap-koszty

Post 2 sty 2009, o 21:04

Jacky X, Wiedza, doświadczenie, R&D i robota programistów, projektantów itp. muszą kosztować.

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Remap-koszty

Post 2 sty 2009, o 21:17

A ja się podłączę ;-)

Przede wszystkim ciekaw jestem czy Open ECU = romraider i pozostałe ? (wiadomo co ecuflash itp)

Mógłby ktoś rozwinąć temat korzyści ECUTEKa w porównaniu do Open ECU ?

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Remap-koszty

Post 2 sty 2009, o 23:16

deLux, jest to w innym temacie tu na forum.

jako
2 gwiazdki
Lokalizacja: wawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Remap-koszty

Post 3 sty 2009, o 00:45

Azrael pisze:deLux, jest to w innym temacie tu na forum.
AZ w którym, zmęczyło mnie szukanie.
deLux pisze:A ja się podłączę ;-)

Przede wszystkim ciekaw jestem czy Open ECU = romraider i pozostałe ? (wiadomo co ecuflash itp)

Mógłby ktoś rozwinąć temat korzyści ECUTEKa w porównaniu do Open ECU ?
Do pracy nad mapami wg mnie najlepszy jest ecuflash, romrider jest w miarę, chociaż oferuje również loggera, a ponieważ ecuexplorer powoli przechodzi do historii, to chyba nie pozostanie nic innego do zgrywania parametrów podczas prób. Openecu jest płatny, a twórca korzysta z definicji sterowników ukazujących się w programach wcześniej wymienionych i trochę mi się to nie podoba.

Tematu korzyści ecuteka chyba nikt nie rozwinie, bo ci którzy pracują na programach darmowych nie znają dobrze ecuteka, a pracujący na ecuteku nie stosują oprogramowania open source.
http://subarulpg.pl
tel. +48 692 325 541

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Remap-koszty

Post 3 sty 2009, o 00:48

Jako, jakimś temacie w któym promował się MTS, założonym przez Mańka.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Remap-koszty

Post 3 sty 2009, o 00:54


jako
2 gwiazdki
Lokalizacja: wawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Remap-koszty

Post 3 sty 2009, o 02:09

Azrael pisze:Jako, jakimś temacie w któym promował się MTS, założonym przez Mańka.
Jeżeli, to jest ten temat, który wskazał bergen, to chyba Maniuś nie miał nic wspólnego z jego założeniem.
Ja osobiście postawiłbym parę kratek piwa za długą rozmowę z kimś z mapteka. Doświadczenie, które mają jest bezcenne (mieli łatwiej korzystając z opracowań ecuteka) . Ale zdaję sobie sprawę, że jestem już "skażony" oprogramowaniem gratisowym, więc zaprzestałem szukać kontaktu. Pozostało mi zbierać swoje własne doświadczenia, na szczęście szybko się uczę.
http://subarulpg.pl
tel. +48 692 325 541

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Remap-koszty

Post 3 sty 2009, o 02:12

jako pisze: Jeżeli, to jest ten temat, który wskazał bergen, to chyba Maniuś nie miał nic wspólnego z jego założeniem
Miał nie miał, rzeczywiście kto inny widnieje jako założyciel, nie jesto to szczególnie istotne. Tam ogólnie mała miło się zrobiło ale parę rzeczy tam jest ciekawych.

jako
2 gwiazdki
Lokalizacja: wawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Remap-koszty

Post 3 sty 2009, o 02:19

Azrael pisze:
jako pisze: Jeżeli, to jest ten temat, który wskazał bergen, to chyba Maniuś nie miał nic wspólnego z jego założeniem
Miał nie miał, rzeczywiście kto inny widnieje jako założyciel, nie jesto to szczególnie istotne. Tam ogólnie mała miło się zrobiło ale parę rzeczy tam jest ciekawych.
AZ ja dobrze wiem jak jest, a ciekawych rzeczy w tym wątku nie znalazłem.
http://subarulpg.pl
tel. +48 692 325 541

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Remap-koszty

Post 3 sty 2009, o 02:21

jako, no może dla CIebie ciekawych nie ma, to prawda. Ty to musiałbyś sobie z angolami pogadać o Ecutecu ewentualnie, ale naprawdę nie ma takiego szału, na zachodzie jest raczej wrażenie technologii umierającej ale co przyniesie przyszłość to głównie zależy od MMC i FHI.

jako
2 gwiazdki
Lokalizacja: wawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Remap-koszty

Post 3 sty 2009, o 02:44

Azrael pisze:jako, no może dla CIebie ciekawych nie ma, to prawda. Ty to musiałbyś sobie z angolami pogadać o Ecutecu ewentualnie, ale naprawdę nie ma takiego szału, na zachodzie jest raczej wrażenie technologii umierającej ale co przyniesie przyszłość to głównie zależy od MMC i FHI.
Az, jeżeli wszystko rozwinie się w kierunku, o którym myślę, to będziesz mógł dokonać tylko takich modyfikacji, które zostały przebadane i homologowane wg obowiązujących przepisów (emisji spalin, działania systemu obd) i zarówno MMC jak i FHI oraz wszystkie firmy tuningowe będą musiały się do tego dostosować. Myślę, że o to Ci chodziło pisząc o technoloigii umierającej.
http://subarulpg.pl
tel. +48 692 325 541

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Remap-koszty

Post 3 sty 2009, o 03:02

jako, do tego czasu sporo jeszcze wody upłynie i rozwinie się sporo technologii pozwalającyh ukrywać modyfikacje. Technologia w której robimy pod marką 4Dyno.pl diesle i inne auta (nie Subaru/Mitsubishi) jest taka że nawet sumy kontrolne są identyczne z tymi dla fabrycznego programu i wykrycie bez jazd testowych jest w zasadzie niewykonalne.


Miałem raczej na myśli gwałtowną eksplozje rozwoju rozwiązań open source z jednej strony (co powoduje ze Ecutec nie ma większego sensu), a z drugiej to ze poważniejszy tuning na ulicę będzie raczej umierał.

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Remap-koszty

Post 3 sty 2009, o 19:53

Ah, jak pomarańczowo :mrgreen:

a może evoscan ktoś próbował?
ja się skusiłem i logowałem mojego miśka z pewnymi sukcesami.
forka też logowałem i co przykre okazało się, że misiek ma dużo wydajniejszy protokół - stwierdzone przez odczuwalną różnicę w prędkości aktualizowania podglądu.

Aha i ma coś w rodzaju map-tracera czyli nanosi to co zalogował na mapę, nie sprawdziłem dokładnie bo jakoś czasu mało.
Romraider jest ok, bo każdy javowiec go rozbuduje :thumb:

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Remap-koszty

Post 3 sty 2009, o 19:57

deLux pisze: a może evoscan ktoś próbował?
Ktoś próbował ;)

Jacky X
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: STi MY06 SPEC D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Remap-koszty

Post 4 sty 2009, o 14:11

A w jakiej technologi mapuje się SM4 i ile to kosztuje ?

Bo może warto zmienic kompa, który ma większe możliwości,można go odsprzedać na rynku wtórnym niż ładować 3660 w ECU GT, praktycznie nieodsprzedawanym za konkretne pieniądze.
W żyłach benzyna,zamiast serca TURBINA.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Remap-koszty

Post 4 sty 2009, o 14:12

w technologii, SM4, bierze się kabelek autronica, program autronica i on-linowo stroi, a nie jak w seryjnym ECU.

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Remap-koszty

Post 4 sty 2009, o 15:24

Byc moze sie myle, ale kasa wladowana w jakikolwiek remap przy odsprzedazy jakiegokolwiek ecu bedzie w zasadzie stracona.
Moze z wyjatkiem jakichs wyjatkowych sytuacji, gdy ecu przekladany jest do samochodu o takiej samej konfiguracji.
Jacek "AMI" Rudowski

Jacky X
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: STi MY06 SPEC D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Remap-koszty

Post 4 sty 2009, o 17:56

Azrael pisze:w technologii, SM4, bierze się kabelek autronica, program autronica i on-linowo stroi, a nie jak w seryjnym ECU.
A ile kosztuje taki SM4 z adapterem do GT + orientaczjnie oczywiście orientacyjnie.

I ile orientacyjnie kosztuje takie strojemnie takiego sprzętu.
W żyłach benzyna,zamiast serca TURBINA.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Remap-koszty

Post 4 sty 2009, o 18:15

Jacky X, ~9 tys, strojenie jak każdego innego kompa, natomiast póxniejsze poprawki dużo szybciej i taniej, pierwsze strojenie za to czaso i pracochłonne.

Jacky X
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: STi MY06 SPEC D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Remap-koszty

Post 4 sty 2009, o 18:26

Azrael pisze:Jacky X, ~9 tys, strojenie jak każdego innego kompa, natomiast póxniejsze poprawki dużo szybciej i taniej, pierwsze strojenie za to czaso i pracochłonne.

To może się nauczę stroić ???
Wprawdzie mechanikiem/elektronikiem nie jestem,ale mam tylko 34 lata a wystraczyło by mi jedno auto w miesiącu wystroić.
PS. To ciekawe ,że to wielokrotnie więcej niż najznakomitszy(krajowy) chirurg za najbardziej skomplikowaną operację . :x

Nie wiecie czy w ZDZ-cie robią kursy na striciela ECU ??? :lol:
W żyłach benzyna,zamiast serca TURBINA.

ODPOWIEDZ