Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
japko
0 gwiazdek
Auto: Forester 2.0 XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 15 lut 2009, o 17:33

Hello, witam wszystkich forumowiczów

Na forum jestem nowy a użytkownikiem Subaru też jestem od niedawna...
Jestem super zadowolony ze swojego egzemplarza ale jak zawsze mam kilka subarozagadek:

- Czy przełącznik BRIGHT powinien podświetlać coś więcej niż tylko zegarek i radio??
- Czy hamulce od WRXa 2001 => 2003 będą bez problemu pasowały do Forka 2004??
- Czy da się założyć do niego kierownicę MOMO od subaru, jesli tak to jaką, zktórego rocznika? Czy można zamontować taką funkcyjną??
- Jakie świece zpłonowe zamontować i przy jakim przebiegu je w ogole wymieniać? Mam 87000 km...
- Kiedy sprawdzić i kiedy wymienić olej w skrzyni i dyfrze?


pozdro
-



Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 15 lut 2009, o 17:55

japko pisze:
- Czy przełącznik BRIGHT powinien podświetlać coś więcej niż tylko zegarek i radio??-
Wygląda mi na to, że masz wersję full wypas. W wersji standardowej, "bright" podświetla tylko zegarek.
japko pisze: - Czy hamulce od WRXa 2001 => 2003 będą bez problemu pasowały do Forka 2004??-
W Subaru pasuje wszystko do wszystkiego. FHI wychodzi z założenia, że jak już wyprodukowali jakieś hamulce, to chwat'it
japko pisze: - Czy da się założyć do niego kierownicę MOMO od subaru, jesli tak to jaką, zktórego rocznika? Czy można zamontować taką funkcyjną??-
Trzeba spojrzeć na guziki na kierownicy i inne podczepione do niej dźwigienki; jak np. wiszą tam takie łopatki do zmiany biegów, a Twój pojazd nie jest zaopatrzony w odpowiednią AT, to masz dużą szansę, że nie będzie pasowała. Też kiedyś chciałem takie udogodnienie w swoim pojeździe wprowadzić i zostałem sprowadzony na Ziemię brutalnym, acz treściwym i konkretnym "Nie da się!". Podobnie z innymi guzikami typu "cruise control".
Prawdopodobnie pasuje kierownica momo z Twojego rocznika - jeżeli masz odpowiednie wiązki doprowadzone.
Serwis prawdę Ci powie.
japko pisze: - Jakie świece zpłonowe zamontować i przy jakim przebiegu je w ogole wymieniać? Mam 87000 km...-
W H4 wymienia się świece co 60'000 chyba. W Twoim przypadku oznacza to, że (jeżeli je wymieniono w odpowiednim czasie) masz spokój do 120'000.

Witam na Forum!
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

japko
0 gwiazdek
Auto: Forester 2.0 XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 15 lut 2009, o 18:23

Wielkie THANKS za odpowiedź, zapomniałem dodać, że mam manuala...

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 16 lut 2009, o 21:14

japko pisze:- Kiedy sprawdzić i kiedy wymienić olej w skrzyni i dyfrze?
Wymiana (skrzynia i tylny dyfer) co 50tyś. Przynajmniej tak jest w Imprezie, w Forku pewnie więc też podobnie.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 16 lut 2009, o 21:23

jarmaj pisze:
japko pisze:- Kiedy sprawdzić i kiedy wymienić olej w skrzyni i dyfrze?
Wymiana (skrzynia i tylny dyfer) co 50tyś. Przynajmniej tak jest w Imprezie, w Forku pewnie więc też podobnie.
W Legacy co 60kkm. Ale to 2.0 wolnossący

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 16 lut 2009, o 22:38

japko pisze: - Czy hamulce od WRXa 2001 => 2003 będą bez problemu pasowały do Forka 2004??

tak będą ale alufelgi nie każde w rozmiarze 16" będą mieściły 4 tłoczkowe zaciski z WRX (stalusy no problem), trzeba dystanse 5mm do seryjnych alufelg

tylne zaciski wueriksowe (większa tarcza) wymaga wycinania osłony tarczy, poza tym plug&play

japko
0 gwiazdek
Auto: Forester 2.0 XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 16 lut 2009, o 23:12

Super, dzięki za info, hamulce już znalazłem :thumb: , w przyszłym tygodniu jadę je odebrać do Krakowa, na szczęście zimę mam 16 na stali (tu muszĄ być dystanse?) na lato 17 AEZ... :o
Pozostaje jeszcze kwestia radia...chciałbym radio i zmieniarkę zamienić na DUŻE radio z wbudowaną zmieniarką... :-|


pozdro

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 17 lut 2009, o 08:21

japko pisze: na szczęście zimę mam 16 na stali (tu muszĄ być dystanse?)

jak oryginały to powinno być pieknie

co do aez 17 to zrób próbę a jak cos nie będzie wporzo to do carfita w sensie sklep carsport , ja tam kupiłem odpowiednie dystanse

japko pisze: Pozostaje jeszcze kwestia radia...chciałbym radio i zmieniarkę zamienić na DUŻE radio z wbudowaną zmieniarką...

to radio jest nawet spoko ale co wrażliwsi muzycznie lub ci którzy nie wymienili jeszcze wydechu narzekaja na głosniki, ja tez marudziłem ale mi przeszło

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 17 lut 2009, o 10:23

Świece jednak co 30'000 - myliłem się.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

osa551
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łomianki
Auto: Scooby Doo 2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 18 lut 2009, o 10:28

japko pisze: Pozostaje jeszcze kwestia radia...chciałbym radio i zmieniarkę zamienić na DUŻE radio z wbudowaną zmieniarką... :-|

Ja mam w Forku fabryczne "duże" radio z wbudowaną zmieniarką x6 więc się da, ile to będzie kosztować to inna sprawa. Mój Forek model 2008 stara buda.

Radek
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 19 lut 2009, o 18:11

Moze i swiece sie wymienia co 30.000tys. ale nie w Twoim wypadku tylko w motorach wolnossacych. Jesli masz to swoje 2.0XT wymien swiece razem z rozrzadem to jest przy 105tys. i z olej w silniku. Oleje w dyfrach wymienia sie co 60.000tys.

eddie_gt4
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wilno
Auto: zono-woz FXT MY'16 & daily WRX MY'15 & fun-car Celica GT-Four MY'96
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 23 lut 2009, o 12:16

Gal pisze:
japko pisze:
- Czy przełącznik BRIGHT powinien podświetlać coś więcej niż tylko zegarek i radio??-
Wygląda mi na to, że masz wersję full wypas. W wersji standardowej, "bright" podświetla tylko zegarek (...)
no to wyglada na to, ze i ja i mam wersje FULL WYPAS :-d :giggle:

esilon pisze:
japko pisze: - Czy hamulce od WRXa 2001 => 2003 będą bez problemu pasowały do Forka 2004??
tylne zaciski wueriksowe (większa tarcza) wymaga wycinania osłony tarczy, poza tym plug&play
zapomniales o takiej drobnostce ( :-p ) jak adaptery...

japko pisze: (...) - Czy da się założyć do niego kierownicę MOMO od subaru, jesli tak to jaką, zktórego rocznika? Czy można zamontować taką funkcyjną?? (...)
pewnie da sie, tylko jak juz zakladac, to ta 3-ramienna z nowszych rocznikow (MY'05-08), bo 4-ramienna jest niemal identyczna, wiec imho nie ma sensu...

Obrazek
Jezdzic nie umiem, ale bardzo lubie :mrgreen:

Moonek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kilka pytań ... Forester 2.0 XT 2004

Post 12 kwie 2009, o 09:10

Czy widział ktoś taką trójramienną z imprezy 05-08? Bo ja szukałem na ebayu i nie znalazłem... A poduszki będą pasować?

ODPOWIEDZ