forester wentylator klimatyzacji

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
gawron
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

forester wentylator klimatyzacji

Post 10 wrz 2016, o 16:56

witam , pacjent to forester 2,wolnossący 2003 rok. auto mam od niedawna, co jakiś czas załącza się w nim samoczynnie na kilkanaście sekund wentylator klimy nawet wtedy gdy klimatyzacja jest wyłączona. jest to TTTM czy jakaś usterka ?



wade
2 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forester wentylator klimatyzacji

Post 10 wrz 2016, o 18:46

Co prawda mam Imprezę z 95 ale u mnie jest tak że oba wentylatory włączą się gdy jest za gorącą i gdy chodzi klima. Na podstawie schematu elektrycznego tak ma być.

yaro2003
0 gwiazdek
Auto: Forester '03 2.0X AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forester wentylator klimatyzacji

Post 11 wrz 2016, o 10:06

Jeśli pokrętło ustawione jest na "szybę" lub "nogi i szybę" to tak będziesz miał, tak sobie wymyślili inżynierowie.
Ma to na celu szybsze/skuteczniejsze odparowanie szyby przedniej z użyciem klimatyzacji.

Przestaw to pokrętło w inną pozycję a się przekonasz.

Pozdrawiam

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 320 razy
Polubione posty: 202 razy

Re: forester wentylator klimatyzacji

Post 11 wrz 2016, o 11:04

Tak jak pisze yaro2003. Po ustawieniu pokrętło np. "na nogi i szybe" włączy się klimatyzacja. Jeśli nie chcesz, żeby pracowała, musisz ją po prostu wyłączyć przyciskiem.

gawron
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forester wentylator klimatyzacji

Post 11 wrz 2016, o 20:18

chodzi o to że wentylator klimatyzacji załącza się automatycznie nawet wtedy gdy klima jest wyłączona. włącza się na kilkanaście sekund a potem wyłącza

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 236 razy
Polubione posty: 350 razy

Re: forester wentylator klimatyzacji

Post 11 wrz 2016, o 20:27

A skąd wiesz, że tylko wentylator klimy?

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: forester wentylator klimatyzacji

Post 11 wrz 2016, o 20:33

gawron, jeszcze raz dokładnie przeczytaj co Ci napisali koledzy powyżej. Jak pokrętło kierunku dmuchania jest w pozycji SZYBA lub SZYBA+NOGI, to klima się sama włącza, nawet jak przycisk klimy jest wyłączony i dioda nie świeci się na zielono.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forester wentylator klimatyzacji

Post 12 wrz 2016, o 06:07

Ale wtedy dioda sama się załącza i świeci. Jak miałem problemy z UPG, to bez kilmy (na stówę, bo nawet chłodnicy od niej nie miałem) w zimie szalały obydwa. Podczas upałów załączają się dwa wentylatory, jeden z lewej strony (patrząc od środka auta) włącza się bodajże przy 92 st. C drugi (z prawej) ok. 95 st.C. Nie musi byc klimy żeby obydwa schładzały - wystarczy dobrze zagrzać silnik np. w upał, lub coś nie halo jest z układem chłodzenia - np. UPG.
Sprzedam bandita 1200

ODPOWIEDZ